Strona główna Tagi Marwit

marwit

O sile małych nasion i nie tylko

Doradzanie producentom warzyw przy zakupie nasion wymaga od dystrybutorów firm hodowlano-nasiennych dużej wiedzy nie tylko o odmianach, ale również o samym materiale siewnym. Dobrą okazją do zdobycia nowych informacji w tym zakresie była konferencja firmy Bayer zorganizowana 13 i 14 września w Jachrance (woj. mazowieckie) dla dystrybutorów nasion marki Nunhems.

Z III Ogólnopolskiej Konferencji „Warzywa Polowe”

Ciekawa tematyka III Ogólnopolskiej Konferencji Warzywa Polowe zorganizowanej 12 lutego przez firmę Bayer przywiodła na spotkanie do Ożarowa Mazowieckiego ponad 250 plantatorów warzyw i przedstawicieli firm branżowych.

Meksykańska technologia i rozwiązania w uprawie warzyw

Cosmocel to meksykańska firma rodzinna, działająca na rynku od 55 lat, która produkuje m.in. biostymulatory, wspomagacze glebowe, środki wspomagające ochronę roślin i nawozy dolistne i używane do fertygacji. Produkty Cosmocel dostępne są w 32 krajach na całym świecie, w tym roku testowane były również w Polsce przez specjalistów z firmy Osadkowski SA we współpracy z  gospodarstwami rolnymi i ośrodki naukowo-badawczymi na wybranych gatunkach warzyw oraz w uprawach sadowniczych. Pod koniec lipca przedstawiciele firmy Cosmocel – Luis Fernando Gámez z Hiszpanii oraz dr Senobio Dominguez z Meksyku przyjechali do Polski, aby wraz z Albertem Zwierzyńskim specjalistą ds. sadownictwa z firmy Osadkowski ocenić efekty prowadzonych działań.

Na otwarcie sezonu marchwiowego

11 marca zorganizowano II Ogólnopolską Konferencję Marchwiową. Organizatorzy spotkania – firmy Bayer CropScience oraz Nunhems Poland na miejsce spotkania wybrali hotel Mazurkas w Ożarowie Mazowieckim k. Warszawy. Współorganizatorami sympozjum były: Instytut Ogrodnictwa, Marwit, SVZ oraz Plantpress – wydawca m.in. czasopism „Hasło Ogrodnicze” i „Warzywa”.

Prawie wszystko o marchwi… w Ożarowie Mazowieckim

11 marca w Ożarowie Mazowieckim pod Warszawą odbyła się II Ogólnopolska Konferencja, zorganizowana pod hasłem „Produkcja marchwi wysokiej jakości” przez firmy Bayer CropScience oraz Nunhems. Partnerami konferencji były firmy Marwit, SVZ oraz redakcje czasopism „Hasło Ogrodnicze” i „Warzywa” naszego wydawnictwa.