Strona główna Tagi Odmiany klubowe

odmiany klubowe

W jakim kierunku zmierza amerykańskie sadownictwo?

Dziś jesteśmy w centrum amerykańskiego sadownictwa, w Dolinie Yakima. Gościem specjalnym konferencji PROFIFRUIT – Zbiory jabłek 2020 była Karen Lewis z Uniwersytetu Stanu Waszyngton, która opowiedziała o kierunkach rozwoju sadownictwa w Stanach Zjednoczonych.

Mini jabłko ma swoją paryską premierę

Od środy 24 stycznia Rockit, najmniejsze jadalne jabłko na świecie jest dostępne również na półkach francuskich sklepów. Jabłko jest wprowadzane na rynek przez 24 sadowników ze Stowarzyszenia Producentów Blue Whale. Jak twierdzi Dina Abella z Blue Whale, Rockit ma same zalety - jabłko jest słodkie, ma ładną cienką skórę, soczysty miąższ i może być łatwo i szybko zjadane.

Jabłka klubowe. Jakie prognozy do 2020 r.?

Najwyższe ceny za jabłka otrzymują sadownicy produkujący odmiany klubowe, co zachęca ich do zwiększania produkcji. Jak zapowiadają się najbliższe 3 lata dla tych odmian?
 
 

Gruszka Migo® – w szpitalu

Samej gruszce nic nie dolega, wręcz przeciwnie – jej klub ma się dobrze i rozwija się zgodnie z założeniami właścicieli odmiany. Do szpitali trafiła zaś z organizacją CliniClowns – starającej się poprawiać nastroje dzieci przebywających w szpitalach.

Będzie więcej Jazz’u™

Pierwsze jabłka marki Jazz™ z tegorocznych europejskich zbiorów wejdą w tych dniach na rynek kontynentu. Sadownicy dysponującymi prawami do niej są zadowoleni - szacują, że będzie ich więcej niż w poprzednim sezonie.

Włochy: Apofruit ma w klubie nową odmianę jabłek

Włoska grupa producentów Apofruit wprowadza właśnie na rynek jabłka nowej odmiany – będą zbywane pod nazwą REGAL’YOU®. Ta sama odmiana w 2015 r. została bardzo dobrze przyjęta przez francuską grupę sprzedażową Blue Whale. We Francji owoce są zbywane pod marką REGAl’IN®. Łącznie drzewa tej odmiany są dziś uprawiane na 100 ha.

Nowe odmiany jabłek zastąpią stare. Teraz już co 10-15 lat?

Elstar i Jonagold, to dwie odmiany jabłek szczególnie popularne w Holandii i Belgii, ale w ostatnich latach ich spożycie wyraźnie spadło. Specjaliści zastanawiają się, czy to oznacza koniec ich ery, oraz jak będzie wyglądało zastępowanie starych odmian nowymi.

Envy najlepszym jabłkiem według amerykańskich konsumentów

Pochodzące z Nowej Zelandii jabłko Envy zostało przez amerykańskich konsumentów uznane najlepszym jabłkiem - informuje serwis Freshplaza. W konkursie konsumenckim zorganizowanym przez U.S Apple Association oceniano w sumie 32 odmiany tych owoców.

Rubens wędruje na Bałkany

Włoska odmiana jabłek Rubens® została udostępniona sadownikom z Półwyspu Bałkańskiego. Licencjobiorcą jest Delta Agrar Group skupiająca Serbię, Bośnię i Hercegowinę, Czarnogórę oraz Macedonię.

Bałkany – rośnie produkcja odmian klubowych na rosyjski rynek

Serbska firma Delta Agrar pochwaliła się podpisaniem oficjalnego partnerstwa na produkcję klubowych odmian jabłek na Bałkanach oraz na dostawy na rosyjski rynek.