Będzie więcej Jazz’u™

fot.D. Łabanowska-Bury
Pierwsze jabłka marki Jazz™ z tegorocznych europejskich zbiorów wejdą w tych dniach na rynek kontynentu. Sadownicy dysponującymi prawami do niej są zadowoleni - szacują, że będzie ich więcej niż w poprzednim sezonie.
W przyszłym tygodniu (43 tydzień) mają się pojawić na europejskim rynku tegoroczne jabłka  z sadów południowo-wschodniej Francji i Włoch. Największym obszarem upraw tych jabłek we Francji jest dolina Loary. Tegoroczne kataklizmy pogodowe – wiosenne mrozy i letnie gradobicia szczęśliwie omijały ten region. Straty były niewielkie i zniwelowały je obfite plony młodych drzewek. Sadownicy i handlowcy spodziewają się, że do obrotu trafi o około 8% więcej jabłek Jazz™ niż w ubiegłym sezonie. 
Ten sezon Jazz™ był oferowany w odnowionej szacie – na lutowej berlińskiej Fruit Logistice pokazano nowy dizajn – opakowania, stickersy, odnowione strony internetowe itd. Jabłka te są obecnie uprawiane w 14 krajach, a sprzedawane w 45. W początkach października na niemieckim rynku sprzedawano jeszcze te sprowadzane z Nowej Zelandii – kosztowały w hurcie średnio 2,01 €/kg.

za: fruchthandel.de

Related Posts

None found

Poprzedni artykułRośnie zainteresowanie stylem „eko”
Następny artykułPrzeciw reeksportowi z Białorusi

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz treść komentarza
Wpisz swoje imię

ZGODA NA PRZETWARZANIE DANYCH OSOBOWYCH *

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.