Strona główna Tagi Ogród botaniczny uj w krakowie
Tag:

ogród botaniczny uj w krakowie

Odkryj tajemnice wawelskich ogrodów

Tajemnice wawelskich ogrodów, darmowe porady projektantów ogrodów, jadalne kwiaty i chwasty – to i wiele więcej czeka na uczestników imprez odbywających się w ramach Festiwalu Święto Ogrodów. Bardzo ciekawie zapowiada się również finał wydarzenia w niedzielę, 16 czerwca w Ogrodzie Botanicznym Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie.

Kluby za uchwałą ws. uczczenia pamięci Mariana Raciborskiego

Wszystkie kluby poselskie opowiedziały się w środę 8 marca za uchwałą ws. uczczenia pamięci "ojca polskiej paleobotaniki" prof. Mariana Raciborskiego. W 100. rocznicę śmierci uczonego Sejm wyraża w niej "uznanie dla jego dorobku naukowego i patriotycznej postawy".

We wrześniu zjazd botaników w Krakowie

"Rok Botaniki Krakowskiej” będą świętować od 19 do 21 września w Krakowie botanicy z całej Polski. Uroczystość została zorganizowana przez Instytut Botaniki Uniwersytetu Jagiellońskiego, Instytut Botaniki PAN, a także Ogród Botaniczny UJ.

Kochajmy nasze ogrody

Pod takim hasłem w ramach Święta Ogrodów w Krakowie jutro, w piątek 15 czerwca, o godz. 20.00 odbędzie się autorski koncert plenerowy Andrzeja Mroza.

Ostatnie artykuły

Marchwiowy weekend na Śląsku Cieszyńskim

W miniony weekend (14-15 września) odbyło się Sympozjum Marchwiowe, zorganizowane przez firmę Bejo Zaden, współorganizatorami wydarzenia były firmy Yara Poland i Basf.

Wzrost eksportu marokańskich pomidorów do UE

Od października 2018 r. do maja roku bieżącego Maroko wyeksportowało 426,07 tys. ton pomidorów. To o 10% więcej, niż w poprzednim sezonie.

Kolejny krok ukraińskich plantatorów borówki

Borówka wysoka jest dla wielu ukraińskich sadowników atrakcyjną ze względu na opłacalność kulturą. Nie wszyscy jednak mają w dyspozycji podstawowy środek umożliwiający osiąganie optymalnych wyników uprawy. Stąd następny krok w technologii prowadzenia borówki na Ukrainie – uprawa w kontenerach.