Strona główna Tagi Ogród botaniczny uj w krakowie
Tag:

ogród botaniczny uj w krakowie

Odkryj tajemnice wawelskich ogrodów

Tajemnice wawelskich ogrodów, darmowe porady projektantów ogrodów, jadalne kwiaty i chwasty – to i wiele więcej czeka na uczestników imprez odbywających się w ramach Festiwalu Święto Ogrodów. Bardzo ciekawie zapowiada się również finał wydarzenia w niedzielę, 16 czerwca w Ogrodzie Botanicznym Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie.

Kluby za uchwałą ws. uczczenia pamięci Mariana Raciborskiego

Wszystkie kluby poselskie opowiedziały się w środę 8 marca za uchwałą ws. uczczenia pamięci "ojca polskiej paleobotaniki" prof. Mariana Raciborskiego. W 100. rocznicę śmierci uczonego Sejm wyraża w niej "uznanie dla jego dorobku naukowego i patriotycznej postawy".

We wrześniu zjazd botaników w Krakowie

"Rok Botaniki Krakowskiej” będą świętować od 19 do 21 września w Krakowie botanicy z całej Polski. Uroczystość została zorganizowana przez Instytut Botaniki Uniwersytetu Jagiellońskiego, Instytut Botaniki PAN, a także Ogród Botaniczny UJ.

Kochajmy nasze ogrody

Pod takim hasłem w ramach Święta Ogrodów w Krakowie jutro, w piątek 15 czerwca, o godz. 20.00 odbędzie się autorski koncert plenerowy Andrzeja Mroza.

Ostatnie artykuły

KE wesprze sektor pszczelarski

Sektor pszczelarski UE w ciągu trzech lat dostanie wsparcie od Komisji Europejskiej w postaci 120 mln euro. Kwota ta jest o 12 mln euro wyższa w porównaniu do wartości wsparcia udzielonego temu sektorowi w latach 2017-2019.

Pozostałości pestycydów we francuskich produktach

Francuska organizacja pozarządowa Generations Futures opublikowała raport z pięcioletnich badań owoców i warzyw prowadzonych pod zwierzchnictwem Generalnej Dyrekcji ds. Zwalczania Nadużyć Finansowych (DGCCRF).

Jagodowe Mistrzostwa Świata

W Lublinie, 14 czerwca br. rozegrano II Jagodowe Mistrzostwa Świata w Piłce Nożnej. Tytuł obroniła reprezentacja producentów malin. Turniej stał się wielką promocją owoców jagodowych.