Odkryj tajemnice wawelskich ogrodów

fot. J. Klepacz-Baniak
Tajemnice wawelskich ogrodów, darmowe porady projektantów ogrodów, jadalne kwiaty i chwasty – to i wiele więcej czeka na uczestników imprez odbywających się w ramach Festiwalu Święto Ogrodów. Bardzo ciekawie zapowiada się również finał wydarzenia w niedzielę, 16 czerwca w Ogrodzie Botanicznym Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie.

Dzisiaj, we wtorek, 11 czerwca, można zwiedzić wystawę „Natura w sztuce” w MOCAK-u, a także wysłuchać wykładu o największych złotych monetach w Muzeum im. E. Hutten-Czapskiego.

W środę, 12 czerwca w SP nr 114 przygotowano występy finalistów Szkolnego Konkursu Piosenki i Poezji o Ziemi. W Domu Józefa Mehoffera zaplanowano wykład „Zielony ogród w naszym stawie. Krótka podróż obrazująca motywy wody w sztuce i naszych ogrodach”. Natomiast Galeria Ośrodka Kultury im. C. K. Norwida zaprasza na BOTANY – wernisaż wystawy malarstwa Marty Kuli Ulatowskiej. Intensywny dzień zakończy Salon Kawowy – wystawa obrazów Anny Jarczyk, utwory literackie o kawie, degustacja kawy Pascucci.

Integracyjny Marsz Godności Osób Niepełnosprawnych, Moje Ukochane – koncert Andrzej Róg i zespół m.o.l.o., Lawendowy zawrót głowy – piknik, warsztaty lawendowe dla dorosłych i dzieci oraz dyskoteka z Zespołem Muzycznym Handycap, Zwiedzanie Ogrodu Biblijnego z autorką projektu dr hab. Zofią Włodarczyk (Uniwersytet Rolniczy w Krakowie) – tak wiele atrakcji zapewnia Zespół Placówek Caritas w Proszowicach w czwartek, 13 czerwca. Tego samego dnia w Salonie Artystycznym Sabas, Klub Wola Duchacka Ogród Botaniczny UJ odbędzie się spotkanie ph. „Jadalne kwiaty i chwasty” z dr Małgorzatą Kalembą-Drożdż; oprawa muzyczna Jakub Zielina. Prowadzenie Beata Anna Symołon. W SP nr 114 będzie miał miejsce Kwiat szczęścia – ogrodowe baśnie czytają dzieciom nauczyciele.
Piątek, 14 czerwca, to wieczór poetycko – muzyczny zorganizowany przez Młodzieżowy Dom Kultury przy ul. Grunwaldzkiej 5 w Krakowie w Ogrodzie Botanicznym UJ.

Przedostatni dzień festiwalu, sobota 14 czerwca, zapowiada się bardzo atrakcyjnie. Mianowicie zaplanowano: zwiedzanie ogrodu kwaterowego popularnie zwanego „włoskim” w Zamku w Pieskowej Skale; Wawelskie ogrody – zajęcia interaktywne w ogrodach królewskich, dla dzieci 6-12 lat, wzbogacone warsztatami plastycznymi, a także Tajemnice wawelskich ogrodów – prelekcje połączone ze zwiedzaniem ogrodów królewskich czekają nas na Wawelu; W ogrodzie emocji – zwiedzanie z przewodnikiem i Popołudnie z gitarą – koncert w Muzeum im. E. Hutten-Czapskiego; Malowany ogród – wernisaż wystawy malarstwa Marty Kuli Ulatowskiej w Galerii Klubu Kuźnia Ośrodka Kultury im. C. K. Norwida.

W niedzielę 15 czerwca, ciąg dalszy przedsięwzięć na Zamku w Pieskowej Skale oraz na Zamku Królewskim na Wawelu. Muzeum w Zamku Królewskim w Niepołomicach zachęca do udziału w ArtEko – warsztatach artystyczno-ogrodniczych. Zakończenie 14. Festiwalu Święto Ogrodów 2019 w Ogrodzie Botanicznym UJ w Krakowie w godz. 12-17. W programie: Instrumenty ludowe z różnych regionów świata – prezentacja kolekcji Eulalii i Janusza Lizaków oraz Fletnia Pana w Ogrodzie – koncert Janusz Gajec – fletnia Pana.

Uwaga – w niektórych przypadkach obowiązuje wcześniejsza rezerwacja. Nie przegap interesującej Cię imprezy – szczegółowy kalendarz jest dostępny na stronie: http://swietoogrodow.pl/. Patronat nad Festiwalem sprawuje Małopolski Szlak Ogrodów. Zachęcamy do śledzenia strony MSO na Facebooku – https://www.facebook.com/MalopolskiSzlakOgrodow.

Piotr Grel

Related Posts

None found

Poprzedni artykułUpały i gwałtowne burze!
Następny artykułJagoda kamczacka – rozpoczęcie pierwszego sezonu handlowego

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz treść komentarza
Wpisz swoje imię

ZGODA NA PRZETWARZANIE DANYCH OSOBOWYCH *

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.