Strona główna Tagi Podwyżka VAT na napoje owocowe i warzywne

podwyżka VAT na napoje owocowe i warzywne

SEJM: ustawa podnosząca VAT na napoje zdjęta z porządku obrad

Prawo i Sprawiedliwość tymczasowo rezygnuje z flagowej ustawy minister finansów Teresy Czerwińskiej. Jak nieoficjalnie ustalił reporter RMF FM, stało się tak z powodu nacisków rolników. Chodzi o nową ustawę o podatku VAT, która porządkowała cały system, ale też podnosiła opodatkowanie między innymi napojów owocowych podaje rmf24.pl

KUPS: Rząd chce nałożyć embargo na polskie owoce

Podwyżka stawek VAT na napoje owocowe zdominowała wieczorną sejmową debatę nad zmianami w ordynacji podatkowej Polski.

KUPS: Podwyżka VAT na napoje owocowe doprowadzi do potężnych strat polskich sadowników

Stowarzyszenie Krajowa Unia Producentów Soków wielokrotnie apelowała do Rządu RP o nieprzyjmowanie zmian, zaproponowanych przez Ministerstwo Finansów w zakresie podwyżki podatku VAT z 5 proc. do 23 proc. na napoje z min. 20 proc. udziałem soków lub przecierów z owoców i warzyw.

Związkowcy i pracodawcy apelują o niską stawkę VAT na napoje owocowe

NSZZ „Solidarność”, Forum Związków Zawodowych, BCC, Konfederacja Lewiatan, Pracodawcy RP, Związek Przedsiębiorców i Pracodawców oraz Związek Rzemiosła Polskiego, organizacje wchodzące w skład Rady Dialogu Społecznego, apelują o niepodnoszenie stawki podatku VAT na napoje owocowe, z co najmniej 20% zawartością soku owocowego, z 5% do 23%.

Stanowisko KUPS i KZGPOiW po posiedzeniu sejmowej Komisji Rolnictwa i Rozwoju Wsi.

Producenci soków oraz owoców i warzyw, zrzeszeni wokół Krajowej Unii Producentów Soków oraz Krajowego Związku Grup Producentów Owoców i Warzyw, negatywnie oceniają podwyżkę podatku VAT do 23 proc. na napoje owocowe i warzywne. Taka opinia została wyrażona przez przedstawicieli branży podczas posiedzenia sejmowej Komisji Rolnictwa i Rozwoju Wsi, które odbyło się 19 lutego br. Od początku ostrzegamy przed niekorzystnymi zmianami, jakie ustawa niesie dla polskiej gospodarki – sadowników, rolników, producentów oraz konsumentów.

Instytut Biznesu: wyższy VAT groźny dla polskiego sadownictwa i przemysłu przetwórczego.

Wyższy VAT na napoje owocowe groźny dla polskiego sadownictwa i przemysłu przetwórczego. Stanowisko Instytutu Biznesu nt. planowanych podwyżek VAT na napoje owocowe i warzywne z min. 20 proc. zawartością soku lub przecieru.