Free Porn
Strona główna Tagi Portugalia

portugalia

Regionalne jabłka a promocja na dużą skalę

Jabłka Maçã de Alcobaça, czyli produkt regionalny z okolic miasta Alcobaça w Portgualii to przykład promocji owoców wyróżnionych unijnym oznaczeniem ChOG. 
 
 

Zanim zbierzemy naszą ‘Galę’

Obecność portugalskich owoców czy warzyw w sieci Biedronka nie powinna dziwić, zwłaszcza przy wahnięciach terminów czy wielkości dostaw produktów polskich. W ubiegłym tygodniu w sieci tych sklepów pojawiła się portugalska ‘Gala’. Cena: 5,99 zł/kg.

Wino z Azorów zdobywa rynki

Na Półwyspie Iberyjskim rośnie popyt na trunki z położonego na Oceanie Atlantyckim archipelagu Azorów. Z uwagi na klimat dominują wśród nich wina białe.

Portugalczycy będą sprzedawać wino z dna oceanu

Producenci wina z środkowego wybrzeża Portugalii będą sprzedawać wino dojrzewające na dnie oceanu. Oryginalną inicjatywę wspiera miasto Sines, gdzie w porcie zanurzono już 700 butelek czerwonego trunku.

Gruszka ‘Rocha’ – najważniejszy owoc eksportowy Portugalii

Portugalskie Stowarzyszenie Producentów Gruszek (ANP – Associação Nacional  De Produtores De Pera Rocha) zaprosiło do tego kraju 20-22 sierpnia kilkunastu dziennikarzy z krajów europejskich oraz Brazylii i Kanady, aby zaprezentować im kampanię promocyjną oraz sady z gruszkami odmiany ‘Rocha’, której zbiory zazwyczaj przypadają właśnie o tej porze roku.

Długowieczne wino z Madery

Na małej, wulkanicznej wyspie Maderze na Atlantyku powstaje charakterystyczne wino słynące z długowieczności. Wzmacniane jest spirytusem. Potrafi dojrzewać w beczce ponad 20 lat.

Bułgaria i Portugalia pójdą w ślady Grecji?

Grecja stała się europejskim liderem w szukaniu możliwości powrotu ze swoimi produktami na rosyjski rynek. Nie bez zapowiedzi sukcesu. Korzyści z handlu kuszą także inne kraje. Są już zapowiedzi rosyjskich inspekcji zakładów i gospodarstw na Węgrzech i Cyprze. Deklaracje współpracy złożyła ostatnio Bułgaria i Portugalia.

Fuzja sadowników w Portugalii

Sadownicy Portugalii – także odczuwający rynkowe skutki rosyjskiego embargo  powołali konsorcjum sześciu dotąd samodzielnie działających grup producenckich. Nowa organizacja będzie mieć do dyspozycji około 40% sprzedawanych w Portugalii gruszek.
 

Portugalia wypłaciła rolnikom 3,6 mln euro za zniszczone uprawy

Portugalski rząd wypłacił rolnikom w ub.r. za straty powstałe na skutek nagłego załamania się pogody 3,6 mln euro. Do końca stycznia br. wypłacone zostanie kolejne pół miliona euro.

Portugalskie jabłka CHNP

W dniu 20 listopada bieżącego roku ukazało się rozporządzenie nr 1169/2013 wpisujące na unijna listę nazw chronionych nowy produkt – Chroniona Nazwa Pochodzenia z Portugalii - „Maçã Riscadinha de Palmela”.