Strona główna Tagi Prognoza pogody

prognoza pogody

Przed nami długa, ciepła i sucha jesień

W tym roku październik zapiszemy prawdopodobnie jako miesiąc suchy, słoneczny, ciepły, z małą ilością przymrozków i umiarkowanym wiatrem. Aura wyjątkowo sprzyjać będzie zbiorom owoców, ziemniaków i warzyw korzeniowych.

Czas na polską złotą jesień?

W najbliższych dniach pogodę będzie kształtował niż znad Bałkanów, kierujący do Polski dość ciepłe i wilgotne powietrze z rejonu Morza Czarnego.

Ocieplenie na weekend

W nadchodzący weekend spodziewamy się ocieplenia, niestety nie wszędzie będzie słonecznie, miejscami wystąpią burze - informuje IMiGW-PIB

Jaki będzie sierpień?

IMGW-PIB: Prognoza pogody dla Polski na sierpień 2020 r.

Czas burz

Powstawaniu burz sprzyja napływ nad Polskę wilgotnego i ciepłego powietrza z kierunku południowo-wschodniego, z rejonu Morza Czarnego. Burzom towarzyszą silne opady deszczu (wysokość opadów deszczu do 50 mm), wiatr do 90 km/h, miejscami – grad.

Jaki był lipiec?

Jedni uważają, że lipiec był gorący, a inni, że chłodny. Podobnie jest w przypadku opadów, bo w jednych regionach było suchy, a w innych deszczowy. Czy rzeczywiście aura była aż tak skrajna, że w zależności od regionu kraju różnie odebraliśmy miniony lipiec? Spróbujmy też poznać, jaki może byc sierpień...

W 2 dni spadnie tyle deszczu, ile powinno przez cały kwiecień

Przed nami kilka naprawdę deszczowych dni. W 48 godzin spadnie tyle deszczu, ile normalnie powinno przez cały kwiecień. Mogą wezbrać potoki i rzeki, co może się skończyć podtopieniami.

Po śnieżycach przyjdzie mróz, do minus 10 przy gruncie

Południe Polski jest zasypane śniegiem. Miejscami pokrywa białego puchu ma grubość nawet 30 cm. To jednak nie koniec akcentów zimowych, ponieważ zaraz po ustąpieniu opadów nadejdzie mróz i to spory - może przy gruncie sięgnąć nawet minus 10 st.

Spóźnione babie lato – 20 stopni w cieniu i kwitnące kwiaty

Na południu kraju od blisko tygodnia termometry pokazują w cieniu kilkanaście stopni. W poniedziałek po południu nastąpiło apogeum spóźnionego babiego lata. W Krakowie czy Katowicach było prawie 20 stopni. Tak ciepło nie było od 7 tygodni. Zaczęły kwitnąć kwiaty.

W przyszłym tygodniu – przymrozki

Po bardzo ciepłym weekendzie czeka nas olbrzymie ochłodzenie. W przyszłym tygodniu w części kraju termometry nawet w najcieplejszej części dnia mogą pokazać mniej niż 10 stopni. Nocami znów będzie bardzo zimno, wrócą przymrozki i to nie tylko przy gruncie.