Jaki będzie sierpień?

IMGW-PIB: Prognoza pogody dla Polski na sierpień 2020 r.

Prognoza temperatury

Średnia temperatura powietrza „powyżej normy” na obszarze całego kraju, z wyjątkiem Mazowsza, Podlasia i miejscami Pomorza, gdzie prognozowane są temperatury „w normie”.
Prognozy średniej temperatury powietrza na sierpień 2020 r. dla wybranych miast wskazują na miesiąc z średnią temperaturą w klasie „powyżej normy” lub w górnej granicy „w normie”.

Prognoza sumy opadów

Sumy opadów „powyżej normy” przeważnie na Podlasiu oraz na Warmii i Mazurach, a także miejscami na Lubelszczyźnie, Śląsku i w zachodniej Małopolsce. Opady “poniżej normy” na ogół na Kielecczyźnie, Podkarpaciu i w Tatrach oraz miejscami na Mazowszu i Ziemi Lubuskiej. Sumy opadów w pozostałej części kraju „w normie”

Dni z opadami

Liczba dni z opadem na terenie całego kraju na ogół „w normie”. Miejscami na Lubelszczyźnie liczba dni “powyżej normy”, a na Dolnym Śląsku, Opolszczyźnie, Pomorzu, Podlasiu, Warmii i Mazurach, Tatrach, Beskidach i Bieszczadach „poniżej normy”.

Uwaga!
Prognoza jest orientacyjna i dotyczy średniego przebiegu dla całego regionu
i danego okresu prognostycznego. Niestety nie można wykluczyć wystąpienia lokalnych lub krótkotrwałych zjawisk ekstremalnych. Nie jest możliwy dokładniejszy opis przewidywanej pogody z tak dużym wyprzedzeniem.

Źródło: IMiGW-PIB

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz treść komentarza
Wpisz swoje imię