Jaki będzie sierpień?

IMGW-PIB: Prognoza pogody dla Polski na sierpień 2020 r.

Prognoza temperatury

Średnia temperatura powietrza „powyżej normy” na obszarze całego kraju, z wyjątkiem Mazowsza, Podlasia i miejscami Pomorza, gdzie prognozowane są temperatury „w normie”.
Prognozy średniej temperatury powietrza na sierpień 2020 r. dla wybranych miast wskazują na miesiąc z średnią temperaturą w klasie „powyżej normy” lub w górnej granicy „w normie”.

Prognoza sumy opadów

Sumy opadów „powyżej normy” przeważnie na Podlasiu oraz na Warmii i Mazurach, a także miejscami na Lubelszczyźnie, Śląsku i w zachodniej Małopolsce. Opady “poniżej normy” na ogół na Kielecczyźnie, Podkarpaciu i w Tatrach oraz miejscami na Mazowszu i Ziemi Lubuskiej. Sumy opadów w pozostałej części kraju „w normie”

Dni z opadami

Liczba dni z opadem na terenie całego kraju na ogół „w normie”. Miejscami na Lubelszczyźnie liczba dni “powyżej normy”, a na Dolnym Śląsku, Opolszczyźnie, Pomorzu, Podlasiu, Warmii i Mazurach, Tatrach, Beskidach i Bieszczadach „poniżej normy”.

Uwaga!
Prognoza jest orientacyjna i dotyczy średniego przebiegu dla całego regionu
i danego okresu prognostycznego. Niestety nie można wykluczyć wystąpienia lokalnych lub krótkotrwałych zjawisk ekstremalnych. Nie jest możliwy dokładniejszy opis przewidywanej pogody z tak dużym wyprzedzeniem.

Źródło: IMiGW-PIB

Related Posts

None found

Poprzedni artykułPosiedzenie AGRIFISH pod przewodnictwem prezydencji niemieckiej
Następny artykuł300 tys. zł na odtworzenie potencjału gospodarstwa

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz treść komentarza
Wpisz swoje imię

ZGODA NA PRZETWARZANIE DANYCH OSOBOWYCH *

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.