Free Porn
Strona główna Tagi Przemarznięcia

przemarznięcia

Symboliczne przymrozki, które i tak uszkodziły kwiaty truskawek

Przymrozki w ostatnich dniach są zjawiskiem punktowym, a same temperatury spadają nieznacznie poniżej zera. Niemniej są producenci, którzy notują z tego powodu straty na swoich plantacjach truskawek.

Spacerem po sadzie (3)

Czytając fora internetowe, fachową prasę, branżowe portale aż chciałoby się napisać do czytelników portalu ogrodinfo.pl coś ciepłego i pozytywnego. Chyba niestety na pozytywy i ciepło przyjdzie nam jeszcze trochę poczekać, oby niezbyt długo.

Ranking problemów sadowniczych

Podczas VII Bialskiej Konferencji Sadowniczej, zorganizowanej 5 marca br. w Ossie przez Instytut Praktycznego Sadownictwa IPSAD i Centrum Zaopatrzenia Sadowniczego APPSAD, omówiono najważniejsze problemy w produkcji jabłek, z którymi w ostatnich sezonach borykają się sadownicy.

A jednak przemarzły…

Pankracy, Serwacy i Bonifacy z „Zimną Zośką” w bieżącym roku byli wcześniej niż zwykle. Przez 3 kolejne noce (3/4, 4/5, 5/6 maja, różnie w różnych regionach Polski) były notowane przymrozki. W rejonie Sandomierza ostatnią zimną nocą była ta z 5/6 maja i wydawało się, że przy spadku temperatury do ok. -3°C nie powinno być żadnych szkód w sadach.

W październiku nabór wniosków na odbudowę gospodarstw po klęskach

W październiku ARiMR będzie przyjmowała wnioski od rolników poszkodowanych przez klęski żywiołowe. Ma na ten cel jeszcze 200 mln zł - poinformował Departament Komunikacji Społecznej ARiMR.

GUS: ocena przezimowania drzew i krzewów owocowych

Przezimowanie roślin sadowniczych w okresie zimy 2011/2012 było bardzo zróżnicowane w zależności od położenia plantacji. W skali całego kraju nie zaobserwowano jednak znaczących strat mrozowych w sadach. W większości rejonów uszkodzenia wystąpiły tylko lokalnie lub dotyczyły jedynie niektórych gatunków czy nawet pojedynczych odmian.

U sądeckich sadowników

1 marca grupa producentów Sadownicza Spółdzielnia Handlowa wraz z firmami Yara Poland i Agrochemik z Bochni -  zorganizowała w swoim obiekcie w Łososinie Dolnej k. Nowego Sącza spotkanie poświęcone głównie nawożeniu sadów. Wykładowcami byli Adam Fura z ŚODR Oddział Centrum Sadownicze w Sandomierzu oraz Wojciech Wojcieszek (Yara).

Przymrozki i mrozy – jak się przed nimi bronić?

Wśród tematów wykładów, jakich mogli wysłuchać w styczniu uczestnicy II Międzynarodowych Targów Agrotechniki Sadowniczej w Warszawie, nie zabrakło tych dotyczących wpływu mrozu oraz wiosennych przymrozków na rośliny.