Free Porn
Strona główna Tagi Pułapki feromonowe

pułapki feromonowe

Stacja pogodowa METOS i pułapki feromonowe w produkcji warzyw

Zapraszamy na film z HR Kalinowa, w której od dwóch lat używa się systemu monitoringu i prognozowania chorób i szkodników opartego na wskazaniach stacji meteorologicznej METOS i pułapek feromonowych Pessl w uprawie ziemniaków, kapusty, cebuli i selera.

Jak zarabiać więcej na produkcji warzyw?

HR Kalinowa to gospodarstwo o powierzchni 500 ha. Przy tak dużej skali upraw identyfikacja zagrożeń ze strony patogenów i wykonanie zabiegów w gwarantującym ich skuteczność terminie to duże wyzwanie. Od dwóch lat w podejmowaniu decyzji dotyczących ochrony upraw pomaga w gospodarstwie system monitoringu chorób i szkodników oparty na danych ze stacji meteorologicznej Metos i trzech pułapek feromonowych.

Zwalczanie zwójek liściowych

Rozwój drzew i przebieg warunków atmosferycznych mobilizuje nas do poświęcenia uwagi zwalczaniu i tej grupy szkodników. Skład gatunkowy zwójek liściowych jest swoisty dla danego rejonu sadowniczego, a nawet dla konkretnego siedliska - sadu. Nie jest on stały i wraz z czasem i zmianami w ekosystemie także ulega powolnym lub szybkim zmianom. W związku z tym ustalenie składu gatunkowego i przewidywania kierunku zmian tego składu jest podstawą zwalczania tej grupy szkodników.