Strona główna Tagi Rijk zwaan
Tag:

rijk zwaan

25. Charsznickie Dni Kapusty

25. Charsznickie Dni Kapusty, jak co roku, odbyły się w drugi weekend września, w Charsznicy

Warzywnictwo na HORTI-TECH 2019

W ramach czwartej już edycji Targów Technologii Sadowniczych i Warzywniczych HORTI-TECH, które odbyły się 13–14 lutego w Kielcach, miała miejsce konferencja warzywnicza pt. „Produkcja warzyw na świeży rynek i zaopatrzenie sieci handlowych”. Organizatorem wydarzenia były media Plantpressu (portal warzywa.pl i miesięcznik „Warzywa”), a partnerami spotkania firmy Amplus i Agro Smart Lab.

Warzywnicze Międzynarodowe Dni Otwarte w Holandii

Podczas dni otwartych w firmach hodowlano - nasiennych w Holandii, które już tradycyjnie od wielu lat odbywają się w 39. tygodniu roku, zaprezentowano szeroką ofertę odmian warzyw. Siedziby większości z nich zlokalizowane są w północnej części Holandii w niedalekiej odległości, dzięki temu jest ułatwione ich zwiedzanie.

Dla specjalistów od korzeniowych i kapustnych

W tegorocznym kalendarzu spotkań przedsezonowych producentów warzyw z rejonu średzkiego znalazło się szkolenie produktowe firmy Rijk Zwaan, które zorganizowano w Kórniku (woj. wielkopolskie).

Dobór odmiany ogórka do typu produkcji

O tym, czym kierować się, wybierając odmianę ogórka szklarniowego do produkcji, mówił Wojciech Wasiak z firmy Rijk Zwaan podczas konferencji zorganizowanej w ramach Targów Sadownictwa i Warzywnictwa, które odbyły się w styczniu w Nadarzynie.

W sezonie ogórkowym… o ogórkach

Zbiory ogórków gruntowych w pełni, jest to zatem doskonały moment do porównania odmian tego warzywa uprawianych w takich samych warunkach klimatyczno-glebowych. Firma Rijk Zwaan stworzyła taką możliwość podczas Dnia Ogórkowego zorganizowanego 27 lipca br. w Stacji Doświadczalnej w Witkach (woj. mazowieckie).

Ogórki – nowosądecka specjalizacja

Już do tradycji przechodzą „ogórkowe” spotkania w gospodarstwie Moniki i Mirosława Dominików w Dąbrowie k. Nowego Sącza. 26 lutego firma Rijk Zwaan Polska, przy współudziale przedsiębiorstw Azelis Poland i „Ogrodnik”, zaprezentowała wczesne odmiany ogórka w typie midi w uprawie metodą „na parasol” oraz w systemie opuszczania roślin.

Jubileusz pod Berlinem

Niemiecka firma Schwanteland Jungpflanzen GmbH, specjalizująca się w produkcji rozsad warzyw, 4 marca świętowała jubileusz 25-lecia istnienia. Uroczystość odbyła się w siedzibie przedsiębiorstwa, w Oberkrämer pod Berlinem.

O maksymalizacji plonów warzyw w Kórniku

Spotkania przedsezonowe z plantatorami w rejonach intensywnej uprawy warzyw weszły już na stałe do kalendarzy firm oferujących nasiona, nawozy czy środki ochrony roślin. 15 lutego w Kórniku (woj. wielkopolskie) odbyło się jedno z serii spotkań organizowanych przez firmę Rijk Zwaan we współpracy z firmami Yara Poland i BASF. Jego temat to: jak uzyskać maksymalny plon i jakość w uprawie warzyw w polu?

O kapuście w ujęciu europejskim i światowym

Podczas zorganizowanego 12 stycznia w Ożarowie Mazowieckim przez firmę Rijk Zwaan spotkania poświęconego trendom i technologii uprawy warzyw do przechowywania i przetwórstwa Christian Spangenberg z Rijk Zwaan Niemcy omówił sytuację na europejskim rynku kapusty.

Ostatnie artykuły

Odmiany Gala i Golden Delicious z różnych perspektyw – panel dyskusyjny

Gala to obecnie najbardziej popularna odmiana w nowych nasadzeniach i dla wielu sadowników jest gwarantem dobrego zbytu i atrakcyjnych cen. Zapraszamy do spojrzenia na odmiane Gala z rożnych perspektyw. Podczas debaty w Sandomierzu rozmawiano także o perspektywach  uprawy i sprzedaży odmiany Golden Delicious. 

Gardenia 2020

Międzynarodowe Targi Ogrodnictwa i Architektury Krajobrazu Gardenia rozpoczęły się wczoraj na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich.

Trwa 60. Sesja Naukowa Instytutu Ochrony Roślin w Poznaniu

Około 60 prelegentów, 130 posterów, niemal 450 uczestników, w tym przedstawiciele najważniejszych instytucji zajmujących się ochroną roślin