Free Porn
Strona główna Tagi Rynek krajowy

rynek krajowy

Prof. Makosz: Na krajowym rynku jabłek

W pierwszych dniach listopada do grup i organizacji oraz większych producentów jabłek w całym kraju zwracałem się z pytaniami o wielkość zbiorów i zapasów oraz jakość przechowywanych jabłek. Otrzymałem ponad 50 wyczerpujących odpowiedzi. W oparciu o te informacje i notowania cenowe oparłem swój pogląd na aktualną sytuację na naszym rynku.
 

Odmiany jabłek

Przedstawiamy odmiany jabłek, uprawiane w kraju, które będą odpowiadały w najbliższych latach wymaganiom oraz potrzebom, zarówno rynkowi zagranicznemu jak i krajowemu. Przy wyborze odmiany trzeba uwzględnić jej wymagania glebowe i klimatyczne, a te są różne w naszym kraju.

Układanka cenowa jabłek

Na weekend proponujemy przegląd cen jabłek na naszym rynku. To, że owoce te ostatnio sukcesywnie drożeją, to już powszechnie wiadomo. Dlaczego drożeją – także. Dane zebrane przez FAPA i publikowane na stronie Ministerstwa Rolnictwa pozwalają zorientować się jak ten proces przebiega na niektórych rynkach hurtowych kraju.

Polski rynek rolno-spożywczy spowolnił

Koniunktura na rynku rolno-spożywczym obecnie nie jest najlepsza. Ceny żywności są bardzo niskie, a nastroje producentów najgorsze od lat. Sytuacja jednak powinna się poprawiać, m.in. za sprawą rosnącej konsumpcji i coraz większego eksportu. Z deflacją i ograniczeniami w eksporcie polscy producenci bardzo dobrze sobie radzą.