Strona główna Tagi Rzeki

rzeki

W Polsce mamy coraz mniej wody – tylko tyle, ile w Egipcie

Przez lata melioracji, osuszania bagien i wycinania lasów w nieodpowiednich miejscach, w Polsce zasoby wody pitnej szacowane są na takie, jakie są w Egipcie - powiedział wiceminister środowiska Stanisław Gawłowski. Więcej wody ma nawet Hiszpania.

Program ograniczenia zanieczyszczeń w zlewni Pilicy

Ograniczanie rozprzestrzeniania się zanieczyszczeń nawozami z pól i nawozami naturalnymi powstającymi przy hodowli zwierząt, a także tworzenie nadbrzeżnych stref buforowych – to niektóre założenia programu ograniczenia zanieczyszczeń w zlewni rzeki Pilicy.

Zmiany zasad stosowania nawozów

9 września roku zostało opublikowane w Dzienniku Ustaw RP na 2013 rok, pod pozycją 1039, rozporządzenie Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi z dnia 20 sierpnia 2013 r. zmieniające rozporządzenie w sprawie szczegółowego sposobu stosowania nawozów oraz prowadzenia szkoleń z zakresu ich stosowania.

Nowe Prawo wodne będzie rewolucją m.in. dla energetyki i rolnictwa

Nowe Prawo wodne będzie rewolucją m.in. dla polskiej energetyki i rolnictwa - powiedział wiceminister środowiska Stanisław Gawłowski. Nowe przepisy wprowadzą m.in. obowiązkową opłatę dla przemysłu energetycznego za korzystanie z rzek.