Strona główna Tagi Sankcje gospodarcze

sankcje gospodarcze

Rosja: ile kosztują sankcje?

Trzy liczące się rosyjskie ośrodki analityczne opracowały dane na temat kosztów sankcji nałożonych na Rosję w 2014 roku i kontrsankcji wprowadzonych w odpowiedzi na nie przez władze Federacji Rosyjskiej.

Jest jednomyślna decyzja w sprawie sankcji wobec Rosji

Państwa członkowskie w Radzie UE podjęły 21 grudnia formalną decyzję w sprawie sankcji gospodarczych wobec Rosji. Jednomyślna decyzja oznacza, że zostają one przedłużone do 31 lipca 2018 r.

Kary za handel niedozwolonymi produktami mogą wzrosnąć dziesięciokrotnie

Taka jest propozycja Federalnej Służby Nadzoru Weterynaryjnego i Fitosanitarnego przekazana w lipcu do Ministerstwa Rolnictwa Rosji. W uzasadnieniu swojego wniosku władze Rossielhoznadzoru wskazują, że obecnie obowiązujące stawki kar nie są efektywne. Ogólnie rzecz ujmując kary są wymierzone w sprowadzających do Rosji owoce i warzywa niebezpieczne dla zdrowia i handlujących nimi. W dobie sankcji i kontrsankcji niebezpieczne stały się dla zdrowia Rosjan wszystkie te produkty sprowadzane nielegalnie z krajów objętych embargiem.

Sankcje wobec Turcji zniesione, ale bez pomidorów

Agencja Interfax zrelacjonowała wyniki rosyjsko-tureckiego spotkania na szczycie w Soczi 3 maja. Głowy obu państw doszły do porozumienia w sprawie wzajemnych sankcji gospodarczych. Ich kraje wycofają się z nich. Będzie jednak wyjątek. Rosja pozostanie zamknięta dla tureckich pomidorów.

Sankcje utrzymane – więc embargo także

Ambasadorowie państw członkowskich Unii Europejskiej zgodnie – mimo wcześniejszych obaw o jednolite stanowisko państw członkowskich –przegłosowali przedłużenie sankcji wobec Rosji w związku z jej udziałem w konflikcie na Ukrainie.

Moskwa nagle nie chce polskich jabłek

W kryzysie chodzi nie tylko o gaz i pieniądze, ale czasami też o banalne rzeczy, pisze „Die Welt” o zapowiedzianym przez Rosję zakazie importu jabłek z Polski.