Rosja: ile kosztują sankcje?

Trzy liczące się rosyjskie ośrodki analityczne opracowały dane na temat kosztów sankcji nałożonych na Rosję w 2014 roku i kontrsankcji wprowadzonych w odpowiedzi na nie przez władze Federacji Rosyjskiej.

Rosyjska Akademia Gospodarki Narodowej i Państwowej Administracji przy Prezydencie Federacji Rosyjskiej, Instytut Ekonomii Politycznej im. E.Gajdara oraz Wszechrosyjska Akademia Handlu Zagranicznego zebrały liczby ilustrujące wpływ sankcji i kontrsankcji na gospodarkę kraju i sytuację obywatela.

Do końca 2018 roku straty poniesione w rolnictwie FR zostały oszacowane przez Ministerstwo Rozwoju Ekonomicznego na 1,1 mld USD. Więcej stracił przemysł hutniczy (4 mld USD), chemiczny – już tylko 0,64 mld USD, spożywczy – 0,09 mld USD. Cała gospodarka – w sumie 6,3 mld USD. W atach 2014-16 sankcje i kontrsankcje statystycznemu Rosjaninowi wyjęły z portfela 4380 rubli (1RUB=0,0584 PLN).

PG

Related Posts

None found

Poprzedni artykułRosyjska bitwa o handel?
Następny artykułCzosnek galicyjski – certyfikacja i uprawa

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz treść komentarza
Wpisz swoje imię

ZGODA NA PRZETWARZANIE DANYCH OSOBOWYCH *

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.