Free Porn
Strona główna Tagi Składka ubezpieczeniowa

składka ubezpieczeniowa

Składki na ubezpieczenie społeczne rolników i pomocników w III kwartale

W Monitorze Polskim z 14 czerwca, poz. 551, opublikowano obwieszczenie prezesa KRUS z  4 czerwca w sprawie wysokości miesięcznej składki na ubezpieczenie wypadkowe, chorobowe i macierzyńskie w III kwartale 2018 r.

Składka dla rolników prowadzących działy specjalne produkcji rolnej

KRUS informuje, że zgodnie z rozporządzeniem Rady Ministrów z 12 września 2017 r. w sprawie wysokości minimalnego wynagrodzenia za pracę oraz wysokości minimalnej stawki godzinowej w 2018 r. począwszy od dnia 1 stycznia 2018 r. zmienia się wysokość minimalnej podstawy wymiaru miesięcznej składki na ubezpieczenie zdrowotne rolników prowadzących działy specjalne produkcji rolnej.

Składki na ubezpieczenie społeczne rolników w I kw. 2018 r.

W Monitorze Polskim z 12 grudnia opublikowano obwieszczenie prezesa KRUS z 6 grudnia 2017 r. w sprawie wysokości miesięcznej składki na ubezpieczenie wypadkowe, chorobowe i macierzyńskie w I kwartale 2018 r.

Wymiar składek na ubezpieczenie społeczne rolników w II kw. 2017 r.

W Monitorze Polskim z 15 marca 2017 r., poz. 261, opublikowano Obwieszczenie Prezesa Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego z dnia 8 marca 2017 r. w sprawie wysokości miesięcznej składki na ubezpieczenie wypadkowe, chorobowe i macierzyńskie w II kwartale 2017 r. Składka ta nadal będzie wynosić 42,00 zł miesięcznie za każdą osobę podlegającą temu ubezpieczeniu. Za osoby objęte wymienionym ubezpieczeniem na wniosek w ograniczonym zakresie składka ta będzie stanowić miesięcznie 1/3 pełnej składki, tj. 14,00 zł.

Prezydent podpisał ustawę dot. składek na ubezpieczenie zdrowotne rolników

Prezydent Bronisław Komorowski podpisał we wtorek ustawę zakładającą, że w 2015 i 2016 r. za rolników posiadających gospodarstwo mniejsze niż 6 hektarów składkę zdrowotną - tak jak obecnie - zapłaci budżet.

Składka zdrowotna rolników – bez poprawek

Senat nie wprowadził w środę poprawek do przepisów, które zakładają, że w 2015 i 2016 r. za rolników posiadających gospodarstwo mniejsze niż 6 hektarów składkę zdrowotną - tak jak obecnie - zapłaci budżet. 
 

Prezydent podpisał nowelizację ustawy o składkach zdrowotnych rolników

Prezydent Bronisław Komorowski podpisał nowelizację ustawy o składkach zdrowotnych rolników - poinformowała Kancelaria Prezydenta. Zgodnie z nowymi przepisami za rolników, których gospodarstwo jest mniejsze niż sześć hektarów, składka będzie opłacana z budżetu.

Senat: bez poprawek do ustawy o składkach zdrowotnych rolników

Senat nie wniósł w czwartek poprawek do nowelizacji ustawy o składkach zdrowotnych rolników. Zgodnie z nowymi przepisami za rolników, których gospodarstwo jest mniejsze niż sześć hektarów, składka będzie opłacana z budżetu.

Sejm przedłużył ustawę o składkach zdrowotnych rolników

Sejm przedłużył w piątek obowiązywanie składki zdrowotnej rolników na 2014 r. Będzie ona płacona na takich samych zasadach i w tej samej wysokości co dotychczas - wynika z ustawy.

Zmiana wysokości składki w KRUS

Od 1 stycznia 2014 r. kwota minimalnego wynagrodzenia za pracę ogłoszonego w rozporządzeniu Rady Ministrów z dnia 11 września 2013 r. (Dz. U. z 2013 r. poz. 1074) wynosi 1680 zł. Kwota minimalnego wynagrodzenia jest podstawą wymiaru miesięcznej składki na ubezpieczenie zdrowotne rolników prowadzących działy specjalne.