Strona główna Tagi Skrzyniopalety

skrzyniopalety

Mały transporter na trudne warunki

Napędzany energią elektryczną transporter Puggler to nowe urządzenie z oferty firmy Knecht. Został zaprezentowany w trakcie targów Interpoma 2016 w Bolzano i wzbudził spore zainteresowanie.

Przed zapełnieniem komór przechowalni

Czynności związane z przygotowaniem owoców do przechowywania powinny być poprzedzone starannym oczyszczeniem i zdezynfekowaniem pojemników, z którymi wnoszone będą one do magazynów na czas składowania. Jest to szczególnie ważne w przypadku ponownego wykorzystywania pojemników.

Do zbioru owoców

Podczas ubiegłorocznej wystawy FruitAkademia Show, która odbyła się na stadionie miejskim w Warce, wśród wielu maszyn szczególnym zainteresowaniem cieszyły się te, które ułatwiają zbiór i transport owoców – platformy, kombajny i przyczepy sadownicze. Maszyny te nie tylko usprawniają prace w sadzie, lecz także zapewniają większe bezpieczeństwo pracownikom w porównaniu z drabinami. Ponadto są przydatne podczas cięcia drzew oraz rozkładania/składania osłon przeciwgradowych w sadach.

W czym przechowywać jabłka

Przed nami zbiór jabłek, najbardziej wyczekiwany moment w cyklu produkcyjnym, podczas którego można ocenić efekty całorocznej pracy. Ale to również czas wzmożonego wysiłku, ponieważ zbiory pochłaniają ponad połowę roboczogodzin w sezonie agrotechnicznym. W celu ograniczenia uciążliwości pracy dominujący jeszcze niedawno zbiór owoców do skrzynek zastępowany jest zrywaniem jabłek bezpośrednio do skrzyniopalet.