Mały transporter na trudne warunki

Napędzany energią elektryczną transporter Puggler to nowe urządzenie z oferty firmy Knecht. Został zaprezentowany w trakcie targów Interpoma 2016 w Bolzano i wzbudził spore zainteresowanie.
Wg zamierzeń producenta Puggler ma być pomocny m.in. przy przewożeniu pustych plastikowych i drewnianych skrzyniopalet (2-3 sztuk jednocześnie). Transporter wyposażony jest w podnośnik, ma kompaktową budowę i dostosowany jest do pracy na pochyłościach, których nie brakuje w południowotyrolskich sadach. Tam zbiór jabłek i przewóz skrzyniopalet są utrudnione, zatem sadownicy wymagają specjalnego wsparcia.
 
Producent przygotował 3 modele w tych samych rozmiarach, ale z innym wyposażeniem. Pierwszy (Puggler 1) został opracowany z myślą o pracy w sadach położonych na nizinach. Puggler 2 ma sprawdzić się na niewielkich stokach, a Puggler 3 w terenie górzystym.
   
Wymiary transportera to 156 cm długości (bez podnośnika), 71,5 cm wysokości, 126 cm szerokości (wraz z kołami 154 cm). Napęd transportera jest elektryczny (w zależności od modelu: 48V, 600 W / 48V, 1200 W / 48V, 1800W), a energię dostarcza 7,6 kg bateria litowo-jonowa.

Model Puggler 1 z napędem na 1 koło, waży 140 kg i bez obciążenia osiąga prędkość do 4 km/godz. Puggler 2 o masie 170 kg wyposażony jest w napęd na 2 koła i porusza z prędkością do 3 km/godz., a Puggler 3 z napędem na 3 koła ma masę 200 kg i osiąga prędkość do 2 km/godz. Wszystkie wersje transportera mogą udźwignąć ładunek o masie 500 kg. 

RS 

Related Posts

None found

Poprzedni artykułChiny największym producentem jabłek na świecie
Następny artykułUSA cofa zakaz importu papryki z Hiszpanii

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz treść komentarza
Wpisz swoje imię

ZGODA NA PRZETWARZANIE DANYCH OSOBOWYCH *

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.