Strona główna Tagi Skup

skup

Kontrole w skupach owoców miękkich: ceny dopiero w aneksach do umów

Inspekcja Handlowa sprawdzała, czy ceny owoców miękkich w skupach ustalane są zgodnie z prawem - poinformował OUKiK w komunikacie.

UOKiK stawia zarzuty przetwórcy owoców

Urząd postawił zarzuty przetwórcy owoców, który jest podejrzewany o wykorzystywanie przewagi kontraktowej wobec sadowników - poinformował UOKiK w komunikacie.

Zakaz handlu w niedzielę a rynki hurtowe i skup

W związku z toczącymi się w Sejmie pracami nad obywatelskim projektem ustawy o ograniczaniu handlu w niedzielę i święta zarząd Krajowej Rady Izb Rolniczych zwrócił się 7 listopada do premier Beaty Szydło o wyłączenie spod przepisów ustawy handel oraz czynności związane z handlem dokonywane na rynkach hurtowych.

Czarna porzeczka. Konieczna jest współpraca z przetwórcami

Jakie są wrażenia z wizyty w Polsce przedstawicieli IBA (International Blackcurrant Association), która odbyła się w dniach 27-29 czerwca 2017 r.? Jak postrzegają oni produkcję czarnej porzeczki w naszym kraju na tle innych państw? Co wg nich powinniśmy zmienić, aby poprawić sytuację producentów i podnieść ceny owoców?
 

Duży spadek cen skupu wiśni

Gwałtownie spadają ceny wiśni, kilogram kosztuje w skupie 1-1,1 zł. Jeszcze tańsze są wiśnie na sok. Związek Sadowników RP apeluje do producentów, by wstrzymali się ze sprzedażą owoców; z prognoz wynika bowiem, że zbiory będą mniejsze niż w ubiegłym roku.

Zapobiec nieuczciwym praktykom rynkowym

W resorcie rolnictwa trwają prace nad projektem ustawy o zapobieganiu nieuczciwym praktykom rynkowym stosowanym wobec dostawców produktów spożywczych i rolnych przez przedsiębiorców zajmujących się obrotem tymi produktami - poinformowało biuro prasowe MRiRW.

Dostawa produktów rolnych tylko na umowę

Każda dostawa produktów rolnych do punktów skupu czy przetwórni będzie wymagała zawarcia pisemnej umowy - zakłada znowelizowana ustawa o Agencji Rynku Rolnego podpisana przez prezydenta - poinformowała w środę Kancelaria Prezydenta.

Dostawy produktów rolnych tylko z umową

Każda dostawa produktów rolnych do punktów skupu czy przetwórni będzie wymagała umowy, a dotychczasowe kompetencje marszałków do uznawania grup producenckich przejdą na Agencję Rynku Rolnego - zakłada uchwalona w piątek nowela ustawy o ARR. Elewarr pozostanie pod zarządem MRiRW.

Sawicki: ministerstwo rolnictwa nie jest ministerstwem skupu

- Ministerstwo rolnictwa nie jest ministerstwem skupu i nie ustala cen – powiedział minister Marek Sawicki podczas kolejnego szkolenia dla rolników, które odbyło się we wtorek 7 lipca w siedzibie resortu. Wypowiedź ta odnosiła się do problemów z cenami skupu, zgłaszanych przez producentów owoców miękkich, głównie porzeczek.

Ruszył skup czarnej porzeczki

Od kilku dni trwa - z różnym natężeniem zbiór i skup czarnych porzeczek. Klimat - dosłownie i w przenośni nie służy tej jagodzie. Zakłóca go nie tylko deszczowa pogoda. Jak często bywa, "iskrzy" w kwestii jej cen.