Strona główna Tagi środowisko

środowisko

Mieszkańcy Żurawlowa chcą cofnięcia koncesji poszukiwawczych

Do Ministerstwa Środowiska wpłynęły wnioski od mieszkańców wsi Żurawlów (woj. lubelskie) o cofnięcie koncesji na poszukiwania gazu łupkowego amerykańskiej firmie Chevron - poinformował wiceminister środowiska Piotr Woźniak. Będą one rozpatrzone w ciągu 30 dni.

Pikieta rolników przeciwko wydobyciu gazu łupkowego

Rolnicy, którzy od ponad miesiąca prowadzą w Żurawlowie (Lubelskie) protest przeciwko wydobywaniu tam gazu z łupków, pikietowali w sobotę w Lublinie. Uważają, że technologia wydobycia tego gazu jest procesem niebezpiecznym dla środowiska.

W najbliższy weekend kolejne Zimowe Ptakoliczenie

Miłośnicy przyrody w najbliższy weekend będą mogli wziąć udział w Zimowym Ptakoliczeniu organizowanym przez OTOP. Ptaki liczyć można we własnym ogrodzie, lokalnym parku czy na osiedlu, samodzielnie lub ze znajomymi. Wyniki poznamy w połowie lutego.

Smog dusi nas wieczorami i nocami

Wieczorami, nocami i o porankach wiele regionów Polski spowijają gęste mgły wymieszane z szarym dymem unoszącym się z kominów. Smog drażni gardło i sprawia, że ciężko się oddycha.

Sukces polskiej zielonej technologii – tym razem w Wietnamie

Firma Asket podpisała kontrakt na dostarczenie technologii Biomasser dla Instytutu Maszyn Rolniczych Ministerstwa Rolnictwa Wietnamu - podał resort środowiska. Jest to jeden z efektów zagranicznych misji handlowych, promujących polskie technologie GreenEvo.

Pierwsza edycja ekologicznego konkursu dla studentów

60 tys. dolarów czeka na zwycięzcę pierwszej edycji międzynarodowego konkursu Incredible Green Contest, promującego działania na rzecz poprawy środowiska naturalnego. Rejestracja studentów, którzy chcą wziąć udział w konkursie, trwa do 31 października. Konkurs, organizowany przez Fundację Acer, ma zachęcić do opracowywania innowacyjnych i zrównoważonych rozwiązań owocujących oszczędnością energii oraz zmniejszeniem emisji dwutlenku węgla. Jego celem jest również popularyzacja zagadnień związanych z ochroną środowiska.