Strona główna Tagi światowe dni młodzieży

światowe dni młodzieży

Polska żywność zachwyciła pielgrzymów Światowych Dni Młodzieży

U podnóża Wawelu pielgrzymi, którzy odwiedzali Polskę w dniach 25-31 lipca br. z okazji Światowych Dni Młodzieży mieli możliwość spróbowania polskich hitów eksportowych: jabłek, marchewek, jogurtów truskawkowych, ekologicznych soków jabłkowych oraz kabanosów drobiowych. Degustacja prowadzona była w ramach Pawilonu Polskiego. W czterech sferycznych namiotach prezentowano osiągnięcia polskiej gospodarki, nauki i kultury, a także polskiego rolnictwa. Pawilon skierowany był do młodzieży całego świata, tłumnie odwiedzającej w tych dniach stolicę Małopolski.
 

Klepisko: zjedz ogryzek

Czy wiecie, że w związku ze Światowymi Dniami Młodzieży, które właśnie odbywają się w Krakowie, intensywnie promowane są polskie jabłka? Każdy sadownik powinien zobaczyć jaki wizerunek mają OWOCE JEGO PRACY, w oczach młodych konsumentów z całego świata.  Zadbało o to Ministerstwo Rolnictwa oraz Agencja Rynku Rolnego, chcąc aby kampania dotarła do wielu osób i by była niezapomniana. Warto przyjrzeć się tej akcji i POŚWIĘCIĆ na to chociaż pięć minut.

Polskie jabłka na Światowych Dniach Młodzieży

- Przepiękne polskie jabłka - powiedziała 25 lipca prezes Rady Ministrów Beata Szydło, podczas otwarcia Pawilonu Polskiego pod Wawelem. Jest to wystawa promująca m.in. polską gospodarkę i rolnictwo podczas Światowych Dni Młodzieży w Krakowie.