Polskie jabłka na Światowych Dniach Młodzieży

- Przepiękne polskie jabłka - powiedziała 25 lipca prezes Rady Ministrów Beata Szydło, podczas otwarcia Pawilonu Polskiego pod Wawelem. Jest to wystawa promująca m.in. polską gospodarkę i rolnictwo podczas Światowych Dni Młodzieży w Krakowie.
 
Pawilon Polski jest skierowany do młodych z całego świata, którzy w tych dniach tłumnie odwiedzają Kraków. Jego celem jest przybliżenie najnowszych osiągnięć w wielu dziedzinach naszej gospodarki. Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi wraz z Agencją Rynku Rolnego prezentuje rolnictwo jako nowoczesne i innowacyjne.

Obok licznych filmów, animacji i informacji o eksporcie żywności pielgrzymi mogą poznać to, co w polskim rolnictwie najsmaczniejsze. Przygotowane zostały cztery opowieści o jabłku, marchewce, drobiu i mleku, które przybliżają polskie smaki. Zwiedzający Pawilon Polski mogą  je poznać poprzez degustację kabanosów drobiowych, jogurtów truskawkowych, świeżej marchewki oraz przepięknych polskich jabłek.

Na naszym stoisku premier Beatę Szydło i szefową Kancelarii Prezesa Rady Ministrów Beatę Kempę witali i częstowali jabłkami sekretarz stanu w MRiRW Jacek Bogucki oraz prezes ARR Łukasz Hołubowski.
Pawilon Polski jest otwarty od 25 do 31 lipca od godz. 9:00-22:00. 

za:  

Related Posts

None found

Poprzedni artykułCzarny PR polskiej żywności
Następny artykułIERiGŻ publikuje wstępne dane szacunkowe dla tegorocznej produkcji

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz treść komentarza
Wpisz swoje imię

ZGODA NA PRZETWARZANIE DANYCH OSOBOWYCH *

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.