Free Porn
Strona główna Tagi Szczyt klimatyczny

szczyt klimatyczny

Skąd pieniądze na politykę klimatyczną?

Dziś przedstawiciele państw ONZ rozpoczęli na szczycie klimatycznym w Warszawie dyskusje na temat mechanizmu finansowania walki ze skutkami zmian klimatu - poinformował przewodniczący COP19 minister środowiska Marcin Korolec.

Większość naukowców jest zgodna, że mamy wkład w ocieplenie

Większość naukowców jest zgodna co do tego, że globalne ocieplenie zachodzi m.in. za sprawą człowieka, i że od czasów rewolucji przemysłowej znacznie przyspieszyło. Część pozostaje jednak sceptyczna, zwłaszcza wobec naszej roli w tym procesie.

Rok 2013 wśród dziesięciu najcieplejszych w historii pomiarów

Rok 2013 może być jednym z dziesięciu najcieplejszych lat od 1850 roku, czyli początku nowoczesnych pomiarów - podała w środę Światowa Organizacja Meteorologiczna (WMO). Temperatura powierzchni ziemi i oceanów o 0,48 stopni Celsjusza przekroczyła średnią z lat 1961-1990.

Koszty ochrony klimatu ponosi głównie Unia

Polska objęła klimatyczną prezydencję i ma trudne zadanie wypracowania podstaw porozumienia klimatycznego, które ma obowiązywać od 2020 r. Postulujemy, aby obniżka emisji CO2 była przestrzegana globalnie, bo na razie koszty finansowe ochrony klimatu ponosi głównie Unia
Do 22 listopada negocjatorzy z blisko 200 państw będą rozmawiać o polityce ochrony klimatu na kolejne dekady, która ma zostać usankcjonowana globalną umową za dwa lata podczas szczytu w Paryżu.