Free Porn
Strona główna Tagi Truskawka spod osłon

truskawka spod osłon

LED-y vs import

Wysokie szklarnie, rynny, podłoże kokosowo-torfowe, dwie odmiany: 'Elsanta' i 'Sonata' oraz gwóźdź programu - lampy LED-owe. W ten sposób Holendrzy i Belgowie muszą pracować nad tym, aby zaspokoić potrzeby konsumentów.

Truskawkowy koniec maja. Ceny spadają

Truskawki na rynkach coraz więcej, coraz częściej trafiają na nie owoce z upraw polowych. Nie zniknęła również truskawka importowana. W tych dniach planowane są otwarcia punktów skupu. Jakość owoców jest zróżnicowana, w handlu detalicznym nie brakuje truskawek o słabej jakości.
 

Na Węgrzech truskawek mniej i droższe z powodu przymrozków

Węgierskich truskawek jest w tym roku mniej niż w ubiegłym, a ich ceny sa wyższe z powodu wiosennych przymrozków - ostrzegają węgierscy specjaliści. Według szacunków Narodowej Izby Gospodarki Rolnej (NAK) plony truskawek na Węgrzech będą w tym roku o mniej więcej 30 proc. niższe.

Ceny truskawek – ostatnia dekada maja

Aktualnie rynek truskawkowy zapełniają jeszcze przede wszystkim dostawy owoców spod osłon. Truskawek z upraw polowych jest niewiele, są też nienajlepszej jakości. Krajowe owoce są droższe od importowanych oferowanych na niektórych rynkach hurtowych.

Polskie truskawki już na rynku

Choć dość symbolicznie, rozpoczął się sezon polskich truskawek. Pierwsze partie tych owoców znalazła na giełdzie w Broniszach Redakcja Rolna TP SA. W bieżącym roku truskawki zaczęły dojrzewać dwa tygodnie wcześniej niż w ubiegłym.

Truskawki deserowe – tą samą drogą?

Krajowe truskawki to wciąż w dużej mierze surowiec przemysłu przetwórczego. W ciągu ostatnich kilku lat wiele się jednak zmieniło i bardzo dynamicznie rozwija się produkcja owoców deserowych. Dużo informacji dotyczących technologii produkcji czerpiemy z Zachodu. Warto wiedzieć, jak wyglądają plantacje truskawek np. w Wielkiej Brytanii i na co zwracają szczególną uwagę odbiorcy owoców. Polskę bowiem czekają podobne wyzwania w niedalekiej przyszłości. Na moje pytania odpowiadał Przemysław Sarbinowski z firmy Pro Tech Marketing, który przez 12 lat był menadżerem na angielskiej farmie produkcyjnej.

Truskawki w tunelach

Dzień otwarty firmy Haygrove, dostawcy tuneli dla ogrodnictwa, w tym roku odbył się 12 lipca w gospodarstwie Rafała Popławskiego w miejscowości Wychódźc k. Czerwińska n. Wisłą. Spotkanie pod hasłem „Owoce jagodowe w tunelach” zgromadziło ok. 200 osób, które albo już prowadzą albo planują uprawę truskawek i malin pod osłonami. Tematami wiodącymi była uprawa truskawek na wczesny zbiór i odmian powtarzających owocowanie, a sesji wykładowej towarzyszyły pokazy pracy maszyn do formowania zagonów i opryskiwacza do prowadzenia zabiegów w euprawie stołowej.

Koniec sezonu w Huelvie

Hiszpański region produkcji truskawek (między innymi) zakończył tegoroczny sezon zbiorów tych owoców. Odnotowano spadek różnych wskaźników produkcji truskawek w Huelvie.
 

Wcześniejszy początek zbiorów truskawki

Ukraińscy sadownicy rozpoczęli sezon eksportu truskawek zbieranych spod osłon. To  w zasadzie nowy rodzaj ich aktywności - na tym rynku Ukraina pojawiła się w 2012 roku, kiedy to cały eksport truskawek doszedł do 184 ton, z czego tej wczesnej - w maju wysłano 3 tony.

Uprawa truskawek – w tunelach bezpieczniej

Zainteresowanie uprawą truskawek w tunelach jest dyktowane rosnącymi wymaganiami odbiorców owoców co do jakości. O doświadczeniach z produkcją bezpiecznych dla konsumenta truskawek, o zabiegach ochrony, nawożeniu i agrotechnice mówiła Anna Karen Nilsen, szwedzka producentka owoców, podczas Konferencji Truskawkowej towarzyszącej Targom Sadownictwa i Warzywnictwa.