Free Porn
Strona główna Tagi Trzcina

trzcina

Trzcina z Polski trafia na dachy m.in. w Niemczech, Danii i Anglii

Niegdyś trzcinowe dachy były synonimem biedy, ale obecnie wróciły do łask, a trzcina z Polski trafia na dachy w Niemczech, Danii i Anglii. Zima to czas trzcinowych żniw - dzięki ujemnym temperaturom ciężki sprzęt może wjechać na zamarznięte grzęzawiska. Za wiązkę trzciny producenci dostają 8 zł.

Na Zalewie Wiślanym ruszyły trzcinowe żniwa

Utrzymujące się od tygodnia ujemne temperatury sprawiły, że na Zalewie Wiślanym mogły rozpocząć się żniwa trzciny strzechowej. Niegdyś trzcinowe dachy w Polsce były synonimem biedy i zacofania, obecnie wróciły do łask, pojawiają się na stylowych obiektach.

Na Zalewie Wiślanym rozpoczęły się zbiory trzciny

Utrzymujące się od kilku dni ujemne temperatury sprawiły, że na Zalewie Wiślanym mogły rozpocząć się żniwa trzciny strzechowej. Jak oceniają producenci, w tym roku zbiory nie będą najlepsze; jesienne przypływy i odpływy zniszczyły surowiec.

Na Zalewie Wiślanym rozpoczęły się trzcinowe żniwa

Wraz z nadejściem mrozów na Zalewie Wiślanym rozpoczęły się zbiory trzciny strzechowej. Na razie surowiec zbierany jest ręcznie, a gdy Zalew zostanie pokryty 10-centymetrową warstwą lodu, na zamarznięty akwen wjadą specjalistyczne kombajny.