Strona główna Tagi Ubezpieczenia

ubezpieczenia

Ubezpieczyciel źle Cię potraktował – masz pomoc

Na każdym etapie sporu z ubezpieczycielem istnieje możliwość uzyskania bezpłatnej porady e-mailowej Rzecznika Finansowego – informuje MRiRW.

Rolnicy coraz chętniej ubezpieczają swoje mienie

Nawet o jedną czwartą wzrosło zainteresowanie rolników ubezpieczeniami upraw po wprowadzeniu dopłat do składek z budżetu państwa w maksymalnej wysokości 65 proc. Do kupowania polis skłaniają farmerów także coraz częściej występujące huragany, nawałnice, przymrozki, które niszczą uprawy i budynki. Rosnące zainteresowanie powoduje, że ubezpieczyciele wprowadzają coraz bogatszą ofertę dla sektora agro.

Coraz większe ryzyko może się przełożyć na droższe polisy

Szkody spowodowane ekstremalnymi zjawiskami pogodowymi globalny rynek ubezpieczeniowy szacuje na 100–125 mld dol. W Polsce skala szkód wyrządzonych przez zjawiska pogodowe również jest coraz większa. Zmiany klimatyczne znalazły się – według globalnych przedsiębiorców – w czołówce największych zagrożeń dla prowadzenia biznesu – wynika z raportu Marsh. To przekłada się na sytuację na rynku ubezpieczeniowym i ceny polis majątkowych.

Ubezpieczenia dzieci rolników od następstw nieszczęśliwych wypadków

Zarząd Funduszu Składkowego Ubezpieczenia Społecznego Rolników zawarł 11 października br. z Pocztowym Towarzystwem Ubezpieczeń Wzajemnych umowę grupowego ubezpieczenia następstw nieszczęśliwych wypadków i chorób dzieci osób objętych społecznym ubezpieczeniem rolników w pełnym zakresie.

Ubezpieczenia upraw przez Pocztę Polską

Jedynie 10 proc. rolników ubezpiecza swoje uprawy. Jeszcze mniej żywy inwentarz. Pomóc to zmienić mają ubezpieczenia Pocztowego Towarzystwa Ubezpieczeń Wzajemnych pod marką AGRO Ubezpieczenia. Państwowe dopłaty sięgają 65 proc. i można je nabyć w prawie dwóch tysiącach placówek pocztowych. W tym roku na ubezpieczenia rolników trafi blisko 500 mln zł. W perspektywie najbliższych trzech lat dopłaty rządowe do upraw roślin i chowu zwierząt mogą sięgnąć 1,8 mld zł.

Rolnicze ubezpieczenia na poczcie

Poczta Polska porozumiała się z Kasą Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego w sprawie wspólnej oferty ubezpieczeń rolniczych - poinformował w czwartek dziennikarzy minister infrastruktury Andrzej Adamczyk.

Do połowy czerwca ponad 103 tys. umów ubezpieczenia upraw

Rolnicy do połowy czerwca zawarli z zakładami ubezpieczeniowymi 103,5 tys. umów ubezpieczenia upraw, czyli o 13 tys. więcej niż w pierwszej połowie 2016 r. - poinformowała we wtorek dyrektor departamentu finansów resortu rolnictwa Aleksandra Szelągowska.

Dotowane ubezpieczenia nie obejmą ostatnich przymrozków? Sadownicy protestują

Od 10 kwietnia rolnicy, w tym właściciele sadów, mogą ubezpieczać uprawy na korzystniejszych zasadach, z 65-proc. dopłatą do składek z budżetu - poinformował resort rolnictwa w komunikacie. Jako pierwsze wiosenną sprzedaż dotowanych ubezpieczeń upraw rolnych na nowych warunkach rozpoczęło 10 kwietnia Pocztowe Towarzystwo Ubezpieczeń Wzajemnych. Pozostałe zakłady ubezpieczeń rozpoczęły sprzedaż polis ubezpieczenia od 15 kwietnia br.

Będzie jednolity protokół do szacowania strat w rolnictwie

Resort rolnictwa chce wprowadzić jednolity protokół dla wszystkich komisji powoływanych przez wojewodów do szacowania strat w gospodarstwach, które poniosły straty w wyniku klęsk żywiołowych - powiedział PAP wiceminister rolnictwa Rafał Romanowski. O takie zmiany postulowały organizacje rolnicze oraz wojewodowie.
 

Obowiązkowe ubezpieczenia rolne – także na Poczcie

Od 10 kwietnia ubezpieczenia dla rolników od nowego dostawcy są dostępne w placówkach Poczty Polskiej. Każdy rolnik, który pobiera dopłaty bezpośrednie ma obowiązek zawarcia umowy ubezpieczenia. Chronionych polisą w ostatnich latach w Polsce było ok. 3,5 mln ha, a ubezpieczało się około 139 tys. rolników.