Strona główna Tagi V letnie pokazy czereśniowe

v letnie pokazy czereśniowe

Filmowe V Letnie Pokazy Czereśniowe

Kto na nich nie mógł być - zobaczy i posłucha. Kto na V Letnie Pokazy Czereśniowe dotarł, na pewno nie zobaczył ani nie usłyszał wszystkiego - teraz może uzupełnić te braki. Wszystkich zapraszamy na nasze filmy z tego wydarzenia. Poniżej linki do części materiałó filmowych z hali, w której miały miejsca wykłady. Wkrótce następne filmy.

V Letnie Pokazy Czereśniowe za nami

V Letnie Pokazy Czereśniowe w tym roku były zlokalizowane na Mazowszu – w gminie Rybno (powiat sochaczewski). Dzięki uprzejmości i dużej pomocy organizacyjnej Grupy Producenckiej Idealsad w Kamieńszczyźnie oraz państwa Marzeny i Krzysztofa Rafalskich w Złotej mogliśmy w minioną niedzielę 24 lipca gościć prawie 500 sadowników z całej Polski i producentów z Białorusi, Czech i Ukrainy. Grupa Idealsad Sp. z o.o. kierowana przez prezesa Janusza Kubiaka zrzesza 34 sadowników pracujących wspólnie od 2005 roku.  Produkują  jabłka (główna uprawa, sprzedają ich około 10 tys. ton rocznie), śliwki, wiśnie, gruszki, porzeczki czarne, agrest,  truskawki. W należącym do tej Grupy Producenckiej gospodarstwie M. i K. Rafalskich na 8 ha uprawiane są jabłonie, 1,5 ha zajmują truskawki, a 2 ha obsadzone zostały czereśniami. 
 

Z zaproszeniem na Letnie Pokazy Czereśniowe

W tym roku na V Letnie Pokazy Czereśniowe (24 lipca) ich organizatorzy– firmy Plantpress, Leaf Media oraz Idealsad – korzystając z uprzejmości Marzeny i Krzysztofa Rafalskich,  zapraszają do gospodarstwa w Złotej k. Rybna (pow. sochaczewski).

Uprawa czereśni we Włoszech

Produkcja czereśni budzi zainteresowanie nie tylko w Polsce, alei w innych krajach europejskich. Sady czereśniowe zakładane są m.in. we Włoszech, a ich areał jest znaczny. Jednym z regionów którym nasadzenia tego gatunku są często spotykane, jest znany głównie z upraw jabłoni Południowy Tyrol.

V Letnie Pokazy Czereśniowe

Letnie Pokazy Czereśniowe są odpowiedzią na potrzebę producentów chcących pogłębić swoją wiedzę na temat uprawy czereśni i produkcji wysokiej jakości owoców. Są one organizowane od 2009 r.co dwa lata, przy czym trzy pierwsze edycje odbyły się na Sandomierszczyźnie - w Górach Wysokich, w gospodarstwie Macieja Osowskiego, który od kilkunastu lat specjalizuje się w uprawie tego gatunku.