Strona główna Tagi Warzywnictwo

warzywnictwo

Fasolka szparagowa ceny 2020 – szczyt sezonu handlowego – 12.08.2020

Fasolka szparagowa właśnie weszła w szczyt sezonu handlowego, zarówno na świeżym rynku, jak i w sektorze przetwórczym. Na giełdzie „Rybitwy” w Krakowie cena fasolki szparagowej aktualnie jest na poziomie...

Rybitwy – aktualne ceny warzyw – 10 sierpnia 2020

W upalny poniedziałek 10.08.2020 redakcja warzywa.pl udała się na krakowską giełdę owocowo-warzywną “Rybitwy”.

Rybitwy – notowania warzyw – 8 lipca, 11:00. Kukurydza cukrowa w sprzedaży

Środa 08.07.2020 , przed południem, ruch na giełdzie Rybitwy umiarkowany.

Uprawa kalafiora w małopolskim gospodarstwie

Małopolskie zagłębie warzywnicze jest znane w całej Polsce. Warzywa są uprawiane tutaj od wielu pokoleń, a gospodarstwa ogrodnicze ewaluują w błyskawicznym tempie. Pomaga w tym rozwój technologii, który wpływa na poprawę efektywności gospodarowania oraz wzrost opłacalności produkcji rolniczej.

Konsolidacja rządowych subwencji w Rosji

Rosyjscy warzywnicy weszli w nowy rok z nadziejami na uproszczenie systemu rządowych dotacji dla sektora. Propozycje zmian były przyjmowane przez ministerstwo rolnictwa do połowy sierpnia ubiegłego roku, miały zacząć obowiązywać w 2017 roku. Warzywnictwo jest jednym z priorytetowych sektorów rolnictwa w planie rozwoju kompleksu rolno-przemysłowego Rosji (APK) do roku 2020.

Święto Warzyw w Bogucicach

Firma Rozsadnik Marek Wąsiewicz wraz z firmą Hurtownia Rolno-Ogrodnicza Janiak 17 września zorganizowały w miejscowości Bogucice (Wielkopolska) spotkanie pt. "Święto warzyw".

Przyszłość produkcji warzyw w Rosji

Rosyjski Bank Centralny podał 13 kwietnia zakomunikował, że w marcu bieżącego roku warzywa staniały o 1,3% w porównaniu z lutym, a o 5,1% rdr. To dla Rosjan dobra wiadomość. Zła brzmi tak: u statystycznego Rosjanina udział wydatków na żywność przekroczył 50,1% przewyższając nieznacznie wydatki na produkty nieżywnościowe (49,9%). Ta gorsza wiadomość pochodzi z Rosyjskiej Akademii Gospodarki Narodowej i Administracji przy Prezydencie Federacji Rosyjskiej.

W Warzywniczym Centrum Badawczym w Bedlnie

10 i 11 września odbyły się Dni Otwarte w Warzywniczym Centrum Badawczym firmy Bayer CropScience (BCS), które zlokalizowane jest w gospodarstwie Eleonory Kapusty w Bedlnie k. Kutna (w woj. łódzkim).

Profesjonaliści w produkcji marchwi

W Goczałkowicach-Zdroju, które od południowego wschodu otaczają pasma Beskidu a od północy rozległe Lasy Pszczyńskie i faliste płaskowyże; miejscowości, która jako jedna z dwóch w województwie śląskim ma status uzdrowiska, produkcja warzyw na dużą skalę prowadzona jest w gospodarstwach rodziny Dzidów, w tym Łukasza i Stanisława. Ich działalność skupiona jest głównie na produkcji marchwi.

Małopolskie Święto Warzyw w Pobiedniku Wielkim

Na lotnisku Aeroklubu Krakowskiego w Pobiedniku Wielkim koło Krakowa w niedzielę 7 września odbyła się 7. edycja Małopolskiego Święta Warzyw − imprezy organizowanej przez władze gminy Igołomia − Wawrzeńczyce.