Strona główna Tagi Węgiel

węgiel

Koniec sezonu grzewczego

Węgiel niezmiennie pozostaje najważniejszym źródłem energii zarówno w ciepłownictwie przemysłowym jak i indywidualnym. Według danych Urzędu Regulacji Energetyki, udział węgla w ciepłownictwie przemysłowym wynosi prawie 80%, paliw płynnych 9%, gazu ziemnego 5%, a biomasy i paliw odnawialnych - jedynie 3%.

Uproszczenia w akcyzie na węgiel

Akcyza na węgiel i koks do celów opałowych została wprowadzona z początkiem 2012 roku. Zwolniony z niej został m.in. węgiel do produkcji prądu oraz dla gospodarstw domowych. Aby jednak skorzystać ze zwolnienia, pośrednicy i odbiorcy - także ci drobni - musieli załatwić wiele formalności.

Akcyza na węgiel: będzie prościej!

Ministerstwo Finansów zmieni rozporządzenie w sprawie dokumentu dostawy, ewidencji wyrobów akcyzowych objętych zwolnieniem z akcyzy ze względu na ich przeznaczenie, warunki i sposób ich zwrotu. Projekt nowelizacji (z 7 lutego 2012 r.) można przeczytać na stronie internetowej MF. Z zapowiedzi wynika, że nowelizacja powinna wejść w życie w ciągu najbliższych miesięcy.
 

Akcyza na węgiel

Biuro Powiatowe w Brzesku Małopolskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego organizuje spotkanie w sprawie obowiązków wynikających z przepisów o akcyzie, a dotyczących nabywania i rozliczania zużycia wyrobów węglowych.