25-lecie porów marki Nunhems

“Uczmy się i rośnijmy razem” pod takim hasłem marka Nunhems 30 sierpnia w siedzibie firmy w Holandii obchodziła uroczystość 25-lecia odmian porów mieszańcowych. Na tę okazję przygotowano pola demonstracyjne, po których oprowadzali eksperci w dziedzinie technologii.

Pola pokazowe zostały podzielone na różne bloki tematyczne. Zaprezentowano ewolucję hybrydowych odmian porów na przestrzeni 25 lat. Mówiono o badaniach odporności porów na wciornastki oraz o tym, w jaki sposób specjaliści dążą do polepszenia odmian również w kwestii czyszczenia i łatwości w obróbce pozbiorczej. Uzupełnieniem był pokaz maszyn polowych – m.in. sadzarki (Plant Tape), pielników mechanicznych (DULKS HmbH) oraz wystąpienia specjalistów m.in. na temat ekologicznego nawożenia.

W siedzibie głównej Nunhms zaprezentowano uprawę porów w hydroponice (PCG Kruishoutem) oraz omówiono, na czym polega cyfrowe rolnictwo. Ciekawym punktem spotkania był pokaz cięcia wodnego maszynami firmy GEGE Machinebouw. Na koniec spotkania przygotowano pokaz dronów.

Więcej informacji już wkrótce na łamach miesięcznika “Warzywa”.
 
 
 
AW
 
Na podst. materiałów firmowych
Fot. A. Stróżyński, Agro-Ekspert

Related Posts

None found

Poprzedni artykułPomidory na Ukrainie najdroższe od pięciu lat
Następny artykułNowe kwoty zawieszające emerytury lub renty

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz treść komentarza
Wpisz swoje imię

ZGODA NA PRZETWARZANIE DANYCH OSOBOWYCH *

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.