Nowe międzynarodowe targi poświęcone szparagom

Międzynarodowe Dni Szparaga czyli International Asparagus Days (IAD) odbędą się w dniach 16-18 października 2018 r. w Cesenie, we Włoszech. Organizatorem jest Cesena Fiera. 
Wydarzenie będzie się składać z 4 elementów: wystawy włoskich i zagranicznych firm, konferencji poświęconych produkcji i sprzedaży, pokazów polowych oraz wyjazdów w teren, w celu odwiedzenia producentów szparagów w regionie Emilia-Romania. 
 
IAD zostały utworzone przy współpracy Cesena Fiera oraz międzynarodowego eksperta od szparagów Christiana Befve, mającego 30 letnie doświadczenie w uprawie. Międzynarodowe Dni Szparaga adresowane są do producentów, ale także firm nasiennych, szkółek, producentów maszyn wykorzystywanych do uprawy i zbioru, a także do sortowania, pakowania, przetwarzania oraz do handlowców i dystrybutorów szparagów. 
 
Aktualnie na świecie uprawia się szparagi na powierzchni 210 tys. ha, z czego we Włoszech 7500 ha. Głównymi producentami tego warzywa są Peru i Chiny. Globalny popyt na szparagi rośnie, a wraz z nim także ceny. 

Źródło: Cesena Fiera

RS

Related Posts

None found

Poprzedni artykułOwoce miękkie w centrum uwagi GBC 2018
Następny artykułMrożonki w nowym wymiarze – kandydat do FLIA 2018

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz treść komentarza
Wpisz swoje imię

ZGODA NA PRZETWARZANIE DANYCH OSOBOWYCH *

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.