Nowy rektor Uniwersytetu Rolniczego w Krakowie

Dr hab. inż. Sylwester Tabor, prof. UR
Dr hab. inż. Sylwester Tabor, prof. UR, rektor UR na kadencję 2020-2024 fot. I. Majewska
9 czerwca br. na Uniwersytecie Rolniczym w Krakowie wybrano rektora na kadencję 2020-2024. Przez kolejne cztery lata funkcję tę będzie piastował dr hab. inż. Sylwester Tabor, prof. UR.

Dr hab. inż. Sylwester Tabor, prof. UR pracuje na krakowskiej uczelni od ukończenia studiów (WTiER) w 1989 r. – najpierw jako stażysta, potem jako asystent naukowo-dydaktyczny. W 1997 r. zdobył stopień doktora nauk rolniczych w zakresie inżynierii rolniczej i został adiunktem, a 10 lat później uzyskał habilitację. W 2011 r. uzyskał tytuł profesora nadzwyczajnego, a w 2019 r. – profesora Uniwersytetu Rolniczego. W latach 2008 – 2012 pełnił funkcję prodziekana UR, a między 2012 r. a 2020 r. – był prorektorem tej uczelni.

Dr hab. inż. Sylwester Tabor ma ponad 16-letnie doświadczenie i praktykę w zakresie zarządzania UR: od członka Komisji Budżetowej uczestniczącego we wdrażaniu decentralizacji finansów uczelni do Prorektora ds. dydaktycznych i studenckich, wdrażającego dwie Ustawy o szkolnictwie wyższym i ich liczne nowelizacje. Bogaty dorobek naukowy prof. Tabora obejmuje m.in. analizę i optymalizację procesów z uwzględnieniem zastosowań rozwiązań IT, od prostych procesów wytwórczych i produkcyjnych realizowanych w sektorze gospodarki żywnościowej do złożonych procesów zarządzania zespołami oraz organizacjami. W pracy kieruje się osiąganiem celów strategicznych, a nie doraźnych.
Wśród priorytetowych działań dr hab. inż. Sylwestra Tabora, prof. UR znajdują się m.in. intensyfikacja współpracy badawczej i wdrożeniowej (krajowej i międzynarodowej) oraz podniesienie sprawności realizowanych procesów. W planach dotyczących rozbudowy uczelni są np. budowa klinik weterynaryjnych i centrum badawczego.

Na podstawie informacji Uniwersytetu Rolniczego

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz treść komentarza
Wpisz swoje imię

ZGODA NA PRZETWARZANIE DANYCH OSOBOWYCH *

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.