Wyjątkowa jeżówka

Echinacea Sombrero Baja Burgundy
Jeżówka Sombrero® Baja Burgundy fot. All-America Selection
Jeżówki (Echinacea sp.) w ciągu ostatnich lat znajdują się w czołówce najchętniej sadzonych bylin w ogrodach. Rośliny te dobrze sprawdzają się też w nasadzeniach miejskich oraz w założeniach naturalistycznych. Niższe odmiany mogą być uprawiane w pojemnikach, a kwiatostany wyższych kreacji - stanowić źródło kwiatów ciętych. W mnogości odmian warto zwrócić uwagę na jeżówkę Sombrero® Baja Burgundy.

Jeżówka Sombrero® Baja Burgundy została w tym roku uznana przez organizację All-America Selection za najlepszą bylinę (ocenę przeprowadzano przez trzy lata). Ta odporna na mróz odmiana tworzy bardzo duże koszyczki w intensywnym kolorze – kwiaty języczkowate są czerwonoróżowe, a rurkowate – ciemnopurpurowe. Pod względem barwy kwiatów to jedna z najatrakcyjniejszych jeżówek. Dodatkowo roślina ta znakomicie się krzewi oraz obficie i długo kwitnie (od czerwca do pierwszych przymrozków). Te cechy w największym stopniu zaważyły na tak wysokiej ocenie tej byliny w konkursie. Jeżówka Sombrero® Baja Burgundy osiąga docelowo wysokość do 50 cm (z kwiatostanami), ale zachowuje ładny, zwarty pokrój.

Jeżówka Sombrero® Baja Burgundy
Jeżówka Sombrero® Baja Burgundy w pojemniku… fot. All-America Selection
Jeżówka Sombrero® Baja Burgundy
…i na rabacie fot. All-America Selection

Na podstawie informacji All-America Selection

Related Posts

None found

Poprzedni artykułPonad 400 mln zł z prawie miliardowej zaległości
Następny artykułWytyczne dla producentów rolnych zatrudniających cudzoziemców przy pracach sezonowych

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz treść komentarza
Wpisz swoje imię

ZGODA NA PRZETWARZANIE DANYCH OSOBOWYCH *

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.