NAJNOWSZE ARTYKUŁY

Cięcie drzew owocowych – najważniejsze zasady

Cięcie drzew owocowych powinno należeć do stałych zadań wpisanych do kalendarza każdego właściciela ogrodu lub sadu. Przeprowadzane regularnie zapewni zdrowy wzrost roślin, a co za tym idzie - obfite plony. O czym warto pamiętać, przeprowadzając ten zabieg? Podpowiadamy, w jaki sposób przyciąć drzewa owocowe.

Rok po przejęciu Proplan: Grupa CIECH realizuje strategię globalnego rozwoju biznesu AGRO zwiększając liczbę...

Nowe produkty, pozyskanie przez CIECH praw do atrakcyjnych substancji aktywnych, sprzedaż produkowanego w Nowej Sarzynie MCPA na rynku hiszpańskim, planowane wejście na rynki Ameryki Środkowej i Południowej oraz do nowych krajów Europy z coraz szerszą ofertą środków ochrony roślin – to główne efekty przejęcia Proplan i pełnej integracji tej spółki z Grupą CIECH. Dzięki przejęciu hiszpańskiego dostawcy środków ochrony roślin, CIECH jest dziś obecny ze swoją ofertą produktów AGRO w ponad 50 krajach całego świata. W ciągu roku po przejęciu zintegrowano działy rejestracji produktów Proplan i CIECH Sarzyna oraz przebudowano strukturę hiszpańskiej spółki. Wyznaczone zostały także nowe cele biznesowe, zgodne z przyjętą strategią Grupy na lata 2019–2021, zakładające poszerzanie portfolio produktowego oraz wzrost udziału sprzedaży środków ochrony roślin poza Polskę do ponad 40 proc.

Finał wielkiej loterii CHWASTOX®

Głównym laureatem wielkiej loterii CHWASTOX®, organizowanej przez CIECH Sarzyna, największego polskiego producenta środków ochrony roślin, został Pan Piotr z Ozorkowa. Tegoroczny zwycięzca otrzymał voucher na opryskiwacz polowy o wartości 50 tysięcy złotych! Była to jednak tylko jedna z 3 000 nagród, które czekały na klientów CIECH Sarzyna. By wziąć udział w loterii wystarczyło kupić jeden z produktów z marki CHWASTOX® o dowolnej pojemności, a następnie zarejestrować zakup na stronie https://www.loteria-ciech.pl/.

Corteva Agriscience głównym sponsorem Farming Simulator League

GIANTS Software z przyjemnością wita Cortevę Agriscience jako głównego sponsora ligi Farming Simulator League (FSL) w sezonie 2019/2020.

Podróże bez granic i miejskie ogródki w Gdańsku

W trzecim tygodniu lipca pasjonaci podróży i miłośnicy roślin znajdą coś dla siebie podczas spotkań organizowanych w salonie Empik Galeria Bałtycka. Już 17 lipca odbędzie się trzecie wydarzenie z cyklu „Podróże małe i duże”. Polarniczka Dagmara Bożek-Andryszczak i tytułowy bohater opowiedzą o kulisach ich wspólnej wyprawy oraz książki „Ryszard Czajkowski. Podróżnik od zawsze” (Wydawnictwo Bezdroża). Trzy dni później, 20 lipca, odbędzie się wydarzenie z cyklu „Tworzymy. HALO warsztaty bez plastiku”, na których Dorota Dombrowska i Magda Dębna zainspirują uczestników do stworzenia małych domowych ogródków.

Kosa czy kosiarka? Dobry wybór pozwoli ci zaoszczędzić mnóstwo czasu!

Lato to czas, kiedy wiele osób staje przed trudnym wyzwaniem dobrania odpowiedniego urządzenia koszącego do potrzeb swojego ogrodu. Właściwy wybór pozwoli nam zaoszczędzić czas i energię, a błędny może nas skazać na bezsensowne dodatkowe wydatki, kiedy stwierdzimy, że zakupione przez nas urządzenie nie spełnia oczekiwań.

Odkurzacz do domu i ogrodu!

Odkurzacz, zwłaszcza ten ręczny i bezprzewodowy to prawdziwy przyjaciel domu, który pomaga posprzątać najbardziej niedostępne miejsca. Czy wyobrażacie, sobie żeby takie urządzenie pomogło także w uprzątnięciu bałaganu…w ogrodzie lub na tarasie? Teraz jest to możliwe! Odkurzacz ręczny EasyClean Li GARDENA odkurzy brud zarówno w domu, jak i wokół niego.

Zostań testerem Husqvarna Automower® i weź #WolneOdKoszenia

90 dni darmowych testów automatycznej kosiarki Husqvarna Automower®, oszczędność czasu, regularnie koszony trawnik bez wysiłku, cicha i bezemisyjna praca, możliwość zarządzania maszyną z dowolnego miejsca na Ziemi za pomocą smartfona. To tylko część korzyści z udziału w innowacyjnym programie testerskim Husqvarna Automower®, którego II edycja wystartowała w połowie czerwca br.. Zgłoś się do programu już dziś i sprawdź osobiście benefity pracy kosiarki automatycznej w swoim ogrodzie!

Rolnictwo to pasja i biznes. Jak zaoszczędzić, inwestując w nowe maszyny?

Produkcja roślinna, zwierzęca, usługi komunalne i… smażalnia ryb – takie nietypowe połączenie pozwala z sukcesami kontynuować rolnicze tradycje rodzinne, o czym opowiada Paweł Andruszków z Pasiecznika na Dolnym Śląsku.

Hałas – wróg zdrowia i sąsiedzkich relacji, którego można wyeliminować działając wspólnie

Nadmierny hałas jest zagrożeniem dla zdrowia i życia człowieka. Stał się naszym wiernym towarzyszem również w miejscach naszego odpoczynku m.in. w naszych ogrodach. Najbardziej uciążliwy staje się wiosną i latem, kiedy rozpoczynają się prace pielęgnacyjne zieleni z użyciem głośnych maszyn spalinowych. Generowany hałas rodzi frustracje a nawet sąsiedzkie zatargi. Jednym ze sposobów na jego redukcję w najbliższym otoczeniu i utrzymanie dobrych relacji sąsiedzkich są umowa i kampania społeczna firmy Husqvarna „Umówmy się na ciszę”.