NAJNOWSZE ARTYKUŁY

Małe maszyny do zadań specjalnych. Kubota prezentuje swoje kosiarki i ciągniki kompaktowe

Japoński producent już od kilku lat przoduje na rynku sprzedaży ciągników do 50 KM. Okazją do prezentacji oferty komunalnej była tegoroczna edycja Międzynarodowych Targów Ogrodnictwa i Architektury Krajobrazu Gardenia. Na stoisku firmy Kubota i autoryzowanych dilerów mogliśmy się przekonać, że profesjonalną kosiarkę z powodzeniem można zmienić w maszynę wielosezonową.

Proste sposoby pielęgnacji pelargonii – jak wyhodować okazały gąszcz kwiatów

Pelargonia jest skromną rośliną. Jej pielęgnacja wymaga niewiele czasu i łatwo ją opanować, nawet jeśli nie ma się ręki do kwiatów. Ta letnia piękność kwitnie bujnie i jest idealna dla osób, które dopiero rozpoczynają swoją przygodę z ogrodnictwem. Poniżej przedstawiamy kilka wskazówek od ekspertów Pelargonium for Europe dotyczących pielęgnacji pelargonii, które zapewnią, że będzie obficie kwitła na balkonie i w ogrodzie od wiosny aż do jesieni.

Ogrodnicy zaoszczędzą ponad 40 godzin pracy

Już niedługo zmieniając czas z zimowego na letni wydłużymy dzień o całą godzinę! Przez najbliższe miesiące będziemy dłużej cieszyć się słońcem, które pomoże nam poczuć się lepiej i uwolni endorfiny. Natomiast ogrodnicy na korzystanie ze słońca mogą zyskać więcej niż godzinę dziennie. Jakim sposobem? Sekret tkwi w GARDENA smart system.

Konsument został wprowadzony w błąd przez dużą ilość piasku w opakowaniach nasion trawy

Bruksela - 8 marca 2019 r. W Breeders Trust z siedzibą w Brukseli ustaliło na początku tego miesiąca na podstawie niezależnych wyników badań, że konsumenci są powszechnie wprowadzani w błąd przy sprzedaży nasion traw zapakowanych w Polsce.

„Jednak CHWASTOX!” – ruszyła nowa kampania marketingowa CIECH Sarzyna.

CIECH Sarzyna, największy polski producent środków ochrony roślin, wystartował w marcu z szeroko zakrojoną kampanią marketingową swojego flagowego herbicydu zbożowego – marki CHWASTOX. Poza reklamami w telewizji, internecie, radiu i prasie rolniczej, do wyboru tego bardzo popularnego na rynku środka chwastobójczego zachęcać będzie wielka loteria CHWASTOX, w której na klientów CIECH Sarzyna czeka ponad 3000 nagród – w tym voucher na opryskiwacz polowy o wartości 50 tys. zł oraz drony, które można wykorzystać np. do lustracji swoich pól!

Signify – oświetlenie sufitowe w szklarniach

Signify ułatwia przejście w szklarni z wysokoprężnych lamp sodowych HPS na oświetlenie sufitowe górne LED w oparciu o istniejącą infrastrukturę

Nowa aplikacja PeKacid Advisor od ICL Speciality Fertilizers ułatwia pracę!

Twarda woda może drastycznie obniżyć efektywność programu fertygacji i aplikacji dolistnych. Stosowanie twardej wody może prowadzić do wytrącania nierozpuszczalnych soli i blokowania kroplowników oraz dysz.

BASF Polska promuje innowacje dla rolnictwa: Xarvio® i ecovio® na Europejskim Forum Rolniczym w...

W dniach 1-2 marca 2019 roku w podrzeszowskiej Jasionce odbyło się Europejskie Forum Rolnicze, czyli jedno z największych wydarzeń dla rynku rolnego w Polsce. Firma BASF Polska ponownie była partnerem Forum, wpisując się w innowacyjne przesłanie wydarzenia deklarowane przez jego organizatorów i najważniejszych gości.

Przygotuj swój ogród na wiosnę – 26 nowych produktów w ofercie ZIEMOVIT!

Marzec to miesiąc, w którym przyroda coraz śmielej budzi się do życia, a wszyscy ogrodnicy, działkowcy i miłośnicy domowej zieleni coraz więcej czasu poświęcają swoim roślinom. W odpowiedzi na ich oczekiwania i potrzeby, należąca do największego polskiego producenta środków ochrony roślin marka ZIEMOVIT poszerzyła swoją ofertę aż o 26 nowych produktów. Wśród nowości warto zwrócić uwagę m.in. na całkiem nowe kategorie, takie jak nawozy krystaliczne, produkty stymulujące i zabezpieczające oraz środki zwalczające i odstraszające. W pełnym portfolio marki, liczącym już 76 produktów, każdy ogrodnik, działkowiec i amator zieleni znajdzie kompleksowe wsparcie dla swoich roślin!

Pompy GARDENA pomogą walczyć z pozimowymi roztopami

Początek wiosny to czas zwiększonych opadów i pozimowych roztopów. Efektem tego są podwyższenia poziomu wód, które mogą doprowadzić do zalania domów, piwnic czy obiektów gospodarczych. GARDENA posiada w ofercie pompy, które mogą okazać się bardzo pomocne w walce z zalegającą wodą.