Bezzałogowe helikoptery do ochrony upraw

Firma Yamaha pracuje nad wykorzystaniem bezzałogowych helikopterów do – między innymi - ochrony upraw rolniczych od 1983 roku. Obecnie w Japonii pracuje 7,5 tysiąca takich maszyn, z czego prawie 80% pochodzi z tej firmy.
Niewielkie maszyny z różnorodnym wyposażeniem wymienianym w zależności od rodzaju chronionych roślin znalazły kupców także w Australii, Nowej Zelandii, a w grudniu 2015 roku Yamaha otrzymała certyfikat służb USA umożliwiający świadczenie usług takimi bezzałogowcami oraz ich sprzedaż na rynku amerykańskim.
Wykorzystujące łączność radiową i sygnał GPS pracują na niewielkich wysokościach i są przydatne zwłaszcza w uprawach prowadzonych w trudnych warunkach terenowych – docenili je plantatorzy winorośli zwłaszcza podczas zwalczania mączniaków, kiedy częste zabiegi nie były tak trudne jak przy wykorzystaniu ciągnika, nie powodowały ugniatania gleb, tworzenia kolein i eliminowały wszystkie niedogodności pracy na mokrej glebie. 
 
za: rmax.yamaha-motor.com.au
pg

Related Posts

None found

Poprzedni artykułARR chce otwierać rynki. Największy potencjał ma Azja
Następny artykułNieco mniej jabłek we Włoszech

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz treść komentarza
Wpisz swoje imię

ZGODA NA PRZETWARZANIE DANYCH OSOBOWYCH *

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.