Zwróć na to uwagę przy opryskach

Opraski w sadzie
Opryski bez rękawic są przyczyną wielu podrażnień dłoni. Mogą powodować uczulenia, silne przesuszenie, szorstkość, a nawet ból. Nie tylko wygląda to nieestetycznie, ale też wydłuża czas prac sadowniczych i wpływa na jakość ich wykonania. Jak skutecznie chronić dłonie podczas prac pielęgnacyjnych drzew?

Pewnie znasz podstawowe zasady wiosennych oprysków. W kwietniu powinny być one wykonywane w możliwie ciepłe, bezdeszczowe i bezwietrzne dni. Większość drzew i krzewów owocowych opryskuje się prewencyjnie środkiem, który chroni je przed mączniakami i plamistością liści. Ale bezpieczne opryski to nie tylko kwestia doboru środka, odpowiedniej dawki preparatu i terminu. Zanim wybierzesz rękawice do oprysków odpowiedz sobie na kilka pytań.

Wysokiej jakości rękawice do oprysków znajdziesz tu: www.atgwogrodzie.pl

 1. Czy rękawice NA PEWNO ochronią moje dłonie przed chemią?
 • Rękawice powinny być wykonane z trwałego i odpornego materiału. Najczęściej jest to wytrzymały nylon lub nitryl.
 • Potwierdzeniem ochrony przed chemią jest to, że rękawice spełniają normę EN 374. Oznacza to, że rękawice zostały przetestowane na odporność chemiczną.
 • Przykładem rękawic, które spełniają oba warunki, są rękawice MaxiChem® marki ATG®. Świetnie sprawdzają się do każdych oprysków w sadach i ogrodach.
 1. Czy będzie mi się pracować w nich komfortowo?
 • Bawełniana wyściółka. Dobrze, żeby rękawice miały wewnątrz bawełnianą wyściółkę, która wchłania pot. Rozgrzana i spocona skóra łatwiej przepuszcza substancje chemiczne, niż skóra chłodna i sucha. Bawełniana wyściółka jest dużą wygodą dla tego typu rękawic. Zwróć na to uwagę.
 • Przedłużone mankiety chronią nie tylko dłonie, ale też ramiona. Aby uniemożliwić przedostanie się preparatu na skórę, rękawy kombinezonu naciągnij na rękawice.
 1. Czy znajdę rękawice w moim rozmiarze?
 • Czy rękawice są na Ciebie dobre? Niestety wiele rękawic przeznaczonych do oprysków jest dostępnych tylko w uniwersalnym rozmiarze. Dopasowany rozmiar sprawi, że rękawice nie będą zsuwać się z dłoni. Dzięki temu masz jeszcze większą pewność, że zgodnie z przeznaczeniem, ochronią Twoje dłonie. Oprócz tego, po prostu będzie Ci się pracować wygodniej. Dobre rękawice są dostępne w wielu rozmiarach – małych i dużych.

O tym pamiętaj…

 • Do oprysków używaj trwałych, odpornych na chemię rękawic – tak, jak przykładowe MaxiChem® od ATG®. Zapewnią Ci całkowitą ochronę dłoni podczas oprysków i wystarczą na kilka intensywnych sezonów sadowniczych. Są odporne na chemię (spełniają normę EN 374), mają bawełnianą wyściółkę i przedłużone mankiety. Znajdziesz je tutaj: atgwogrodzie.pl
 • Przed zdjęciem rękawic umyj je pod bieżącą wodą, aby nie zabrudzić ich od wewnętrznej strony.
 • Noś rękawice też wtedy, gdy czyścisz sprzęt do oprysków. To ważne, ponieważ mogą na nich pozostać substancje chemiczne, które są szkodliwe dla skóry i zdrowia.
 • Do prac opryskowych ubierz także kombinezon, maskę, nakrycie głowy, okulary i odpowiednie buty.

Related Posts

None found

Poprzedni artykułRada Kobiet w Rolnictwie
Następny artykułPolski partner projektu Test Farms

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz treść komentarza
Wpisz swoje imię

ZGODA NA PRZETWARZANIE DANYCH OSOBOWYCH *

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.