Innowacyjny tunel

We wrześniu ubiegłego roku firma Agro-Sur otrzymała nagrodę Top Innowacja, przyznaną przez redakcję miesięcznika „Biznes Ogrodniczy” za szerokonawowy tunel foliowy G-18.
Jest to pierwszy w Polsce tunel o szerokości18 m bez podpor w środku, który może być alternatywą dla typowego tunelu zblokowanego o wymiarach 2 x 9 m. Dzięki możliwości adaptacji rożnych technologii wyposażenia oraz wyboru pokrycia obiektu (folia, plandeka, poliwęglan) ma on wiele zastosowań, może służyć do produkcji lub magazynowania.
 
Firma zdobyła także w 2015 r. nagrodę w konkursie o Zielony Laur Międzynarodowej Wystawy „Zieleń to Życie” za innowacyjne ramię zraszające RZW250, przeznaczone do podlewania, nawadniania i nawożenia upraw w cieplarniach wszystkich rodzajow. Urządzenie to jako pierwsze w Polsce wewnętrzne ramię zraszające otrzymało europejski certyfikat bezpieczeństwa CE.
 
Oprocz tworzenia nowatorskich produktow, firma Agro-Sur bierze udział w projektach naukowych. W tunelach tego producenta, pokrytych podwójną pompowaną folią, realizowane są m.in. badania w Instytucie Ogrodnictwa INNOWACYJNE PRODUKTY I PROJEKTY w Skierniewicach w ramach projektu HortiEnergia „Opracowanie innowacyjnych technologii magazynowania energii w produkcyjnych tunelach foliowych”, wspołfinansowanego przez Unię Europejską ze środkow Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego.
 
AM
 
materiał pochodzi z miesięcznika “HAsło Ogrodnicze” 12/2015

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz treść komentarza
Wpisz swoje imię