LED-y dla jagodowych

Firma Luminaid zainteresowała się doświetlaniem upraw ogrodniczych z wykorzystaniem LED w 2016 roku. W listopadzie 2017 wyposażyła w takie światła szklarnię z uprawą truskawek o powierzchni 1 hektara w holenderskim gospodarstwie Kwekerij Hereijgers. Ponadto firma ta opracowała specjalny system oświetlenia dla jeżyn, który zostanie zamontowany we wrześniu tego roku.

Oświetlenie hektarowej szklarni z truskawkami wymagało 10 km taśm z LED-ami.

Firma opracowała specjalne rozwiązanie do uprawy truskawek. Według koncepcji Luminaid do uprawy truskawek doświetlenia tradycyjnie wymagają szypułki kwiatostanów, by osiągnąć wymaganą długość. Ponadto system musi  zapewnić określoną długość dnia, by przyspieszyć początek kwitnienia oraz  umożliwić roślinom potrzebną im intensywność fotosyntezy.

W Holandii, w miesiącach zimowych, naturalne światło nie wystarcza roslinom, więc Luminaid sugeruje doświetlanie roślin przez 16 godzin na dobę. Według firmy ich LED-owy system oszczędza do 75% energii elektrycznej w porównaniu z lampami sodowymi.

Za: groentennieuws.nl

PG

Related Posts

None found

Poprzedni artykułW Broniszach widać koniec sezonu owoców miękkich
Następny artykułMaliszewski apeluje o opamiętanie: „takich cen nie ma nigdzie na świecie”

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz treść komentarza
Wpisz swoje imię

ZGODA NA PRZETWARZANIE DANYCH OSOBOWYCH *

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.