Osobisty ogrodniczy asystent

Parrot Flower Power  to pierwszy inteligentny, bezprzewodowy czujnik wyposażony w technologię Bluetooth Smart, która łączy go ze smartfonem i dzięki dedykowanej aplikacji, stworzonej we współpracy z botanikami, pomaga opiekować się roślinami.
W doniczce lub na otwartym terenie czujnik w czasie rzeczywistym dokładnie sprawdza i monitoruje wilgotność gleby, zawartość składników odżywczych, temperaturę otoczenia i natężenie światła. Można mu przypisać jedną lub kilka roślin – pod warunkiem, że rosną one w odległości od 5 do 10 cm od siebie, w takich samych warunkach. 
Dane przypisane dla każdej rośliny przechowywane są w pamięci flash czujnika Parrot Flower Power i regularnie przekazywane za pośrednictwem Bluetooth Smart  do smartfona lub tabletu wyposażonego w darmową aplikację Flower Power. Co 15 minut czujnik zapisuje dane, które są ważne dla wzrostu konkretnej rośliny i przesyła je do Twojego smartfona/tabletu, gdy tylko urządzenie znajdzie się w pobliżu (w odległości od 5 do 25 metrów). Dane przedstawiane są za pomocą ikon, których kolorystyka zależy od sytuacji: zielony – nie ma potrzeby podjęcia żadnych działań, czerwony – wymagane natychmiastowe lub nieplanowane działanie (w tym przypadku alert jest wysyłany na smartfona/tablet).
 
Na ich ekranach można więc łatwo sprawdzić dane i analizy dotyczące każdej z roślin. Dzięki temu uzyskuje się  wskazówki dotyczące opieki nad roślinami lub uruchamia się alarm, gdy  stan roślinyczy roślin  będzie wymagał reakcji człowieka. Aplikacja podpowie niedoświadczonemu ogrodnikowi jak dopasować ilość potrzebnej wody, kiedy dodać nawozu, a także pozwoli się upewnić, czy miejsce, w którym stoją rośliny jest dla nich odpowiednie. Czujnik informuje poprzez smartfona lub tablet, że temperatura odbiega od normy lub roślinom brakuje światła. 
 
Do urządzenia przypisana jest darmowa aplikacja dostępna  w sklepie AppStore. Jest ona bardzo intuicyjna, daje dostęp do bogatej biblioteki treści związanych z roślinnością, włączając w to rady i porady dotyczące opieki nad tysiącami roślin. Można je wybrać z biblioteki liczącej ponad 6000 roślin (w tym 2000 gatunków zielnych) przygotowanej w ramach współpracy z francuskimi, holenderskimi i amerykańskimi botanikami. Ponadto można zapoznać się ze szczegółowymi informacjami dotyczącymi tych roślin, poznać ich kraj pochodzenia, zobaczyć zdjęcia, poczytać o ich typowych potrzebach i sposobach utrzymać ich w zdrowiu. 
Po uruchomieniu aplikacji, na ekranie smartfona/tabletu ukazuje się Twój „Ogród” – lista wszystkich podłączonych czujników wraz ze zdjęciami roślin przypisanych do każdego z nich. Widać krótką wizualizację przedstawiającą wszystkie przypisane czujnikowi lub czujnikom rośliny i ich potrzeby.  „Plan działań” wyszczególnia wszystkie czynności, jakie należy wykonać danego dnia oraz prognozy na najbliższe dni (podlewanie, dodanie nawozu itd.)
 
Za: parrot.com
pg

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz treść komentarza
Wpisz swoje imię

ZGODA NA PRZETWARZANIE DANYCH OSOBOWYCH *

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.