Bayer CropScience w 2013 – w ujęciu globalnym i lokalnym

Rok 2013 okazał się bardzo pomyślny dla Bayer CropScience. W skali globalnej firma zrealizowała 5% (8,5% po uwzględnieniu różnic kursowych) przyrost obrotów w biznesie środków ochrony roślin, nasion i higieny sanitarnej.

Przyrost sprzedaży został osiągnięty we wszystkich regionach świata, jednak najsilniejszy wzrost zanotowały Ameryka Łacińska, Afryka i Bliski Wschód.

W Europie najlepsze rezultaty wykazały kraje Europy Wschodniej. Na koniec roku spodziewany jest obrót na poziomie 9 mld euro, dzięki jednocyfrowemu przyrostowi sprzedaży bliskiemu 10%.

Analizując poszczególne segmenty działalności, warto wspomnieć o 17% wzroście sprzedaży fungicydów, który miał miejsce głównie w regionie obu Ameryk i Azji, jak również w Europie. Na ten rezultat złożył się również przyrost sprzedaży zrealizowany w segmencie fungicydów w Polsce, osiągnięty dzięki efektywnemu wprowadzeniu na rynek nowych produktów: Aviator® Xpro do ochrony zbóż, Propulse® – do ochrony rzepaku oraz Nativo®  – do ochrony warzyw.

Prowadząc bieżący biznes, Bayer CropScience obserwuje trendy w otaczającym środowisku – wzrost wagi przywiązywanej do jakości i bezpieczeństwa żywności oraz zrównoważonej produkcji rolniczej. Dlatego w ofercie firmy znajdują się kompleksowe rozwiązania dla rolnictwa obejmujące zarówno tradycyjne środki ochrony roślin jak i nasiona, preparaty biologiczne oraz specjalistyczne usługi.
Biznes związany z preparatami biologicznymi znacząco rozwinął się dzięki dwóm akwizycjom: w 2012 r. amerykańskiej firmy AgraQuest Inc. oraz w 2013r. niemieckiej firmy Prophyta GmbH. Pierwsza z nich specjalizuje się w produktach ochrony biologicznej opartej na bakteriach, druga w rozwiązaniach ochrony opartej na mikroorganizmach z królestwa grzybów. W Polsce pierwszy fungicyd biologiczny Bayer CropScience, powinien wejść na rynek w 2015 r.

Wzrost znaczenia jakości i bezpieczeństwa żywności oznacza rosnącą rolę wszystkich ogniw łańcucha produkcji żywności. Bayer CropScience współpracuje z partnerami na różnych etapach tego łańcucha. W Polsce firma aktywnie współpracuje z zakładami zajmującymi się przetwórstwem ziemniaków, owoców i warzyw, jak również wspiera działalność Stowarzyszenia Przetwórców Owoców i Warzyw (SPOiW). Głównym przedmiotem współpracy jest doradztwo oraz wsparcie w przygotowaniu efektywnych rozwiązań w produkcji i ochronie ziemniaków, owoców i warzyw.

Innym obszarem jest budowanie świadomości poprawnego stosowania środków ochrony roślin. Ta działalność jest adresowana nie tylko do przetwórców i związanych z nimi producentów, lecz także do szerokiej grupy rolników i opiniotwórców w ramach kampanii „Grunt to bezpieczeństwo”.

W roku 2013 tematem przewodnim była walka z podrobionymi środkami ochrony roślin  -„Oryginalne znaczy pewne”. Podróbki stanowią coraz większy problem na europejskim, a także na polskim rynku, zawierają niebezpieczne oraz niezarejestrowane substancje czynne, dlatego stanowią ogromne zagrożenie dla ludzi, roślin uprawnych czy środowiska naturalnego.

W związku z tym, firma Bayer zainicjowała różne działania w ramach akcji „Oryginalne znaczy pewne”:

  • Edukacyjne – szkolenia i konferencje na temat zagrożenia wynikającego ze stosowania podróbek, informacje w mediach.
  • Prewencyjne – ułatwienie identyfikacji produktów Bayer CropScience poprzez wprowadzenie unikalnych cech, tak jak np. hologramy
  • Interwencyjne – intensywna współpraca z policją, urzędem celnym oraz inspekcją ochrony roślin, prowadzenie analiz podejrzanych próbek we własnym laboratorium.

W Bayer CropScience nie ma tolerancji dla żadnych podróbek na polskim rynku!

Pomimo tego, że rok 2013 się kończy, powyższe działania ukierunkowane na walkę z podróbkami będą kontynuowane, aby klienci wybierając produkty Bayer CropScience mieli pewność, że stosują oryginalne, a zatem skuteczne i przede wszystkim bezpieczne środki ochrony roślin.

Źródło: materiały firmowe

Related Posts

None found

Poprzedni artykułWręczono stypendia naukowe 25 studentom z terenów wiejskich
Następny artykułPrzyszłość małych gospodarstw

1 KOMENTARZ

  1. Syngenta, Bayer i BASF – międzynarodowe koncerny chemiczne, produkujące m.in. neonikotynoidy – pestycydy zabójcze dla pszczół, zostały „wyróżnione” przez internautów za to, że wbrew wynikom badań na temat szkodliwości tych substancji produkują je, a winę za spadki populacji pszczół przypisują pasożytom i innym chorobom. Zdarza się również, że winą obarczani są rolnicy, którzy rzekomo stosują neonikotynoidy w niewłaściwy sposób. Zarówno naukowcy jak i m.in. Komisja Europejska są zgodni co do bezpośredniego, negatywnego wpływu neonikotynoidów na pszczoły i inne owady zapylające i w związku z tym w ubiegłym roku w Unii Europejskiej wprowadzono czasowe zakazy używania kilku z nich.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz treść komentarza
Wpisz swoje imię

ZGODA NA PRZETWARZANIE DANYCH OSOBOWYCH *

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.