Dzisiaj zimna (?) Zośka – ale nie tylko

Ogrodnicy mogą już oderwać oczy od termometrów, w które wpatrywali się uważnie od kilku dni - "zimni ogrodnicy" i ich koleżanka Zośka byli w tym roku łaskawi dla naszej branży. Dla solenizantek mamy więc dzisiaj gorące życzenia i bukiecik niezapominajek. Wiecie dlaczego akurat niezapominajek, prawda?

I tak przypomnimy: dzisiaj Dzień Niezapominajki. Obchodzimy święto bardzo swojskiego kwiatka – niezabudki. Komu nie kojarzy się ten skromny kwiatek z odległym, sielskim dzieciństwem, paroma nutkami piosenki do wiersza M. Konopnickiej („niezapominajki – są to kwiatki z bajki”… itd).

O nowe skojarzenia niezabudek z polskością starał się promotor Dnia – red. Andrzej Zalewski, którego słuchały ze dwa pokolenia słuchaczy Polskiego Radia. Od 2002 roku obchodzimy 15 maja wymyslone przez niego i zainaugurowane święto przypominające nam o potrzebie życzliwości wobec bliskich (i dalszych), otwarcia na innych ludzi, dbania o wspólne otoczenie. Więc: nie zapominajmy!

PG

Related Posts

None found

Poprzedni artykułWażne dla rolników zawierających umowy o pomocy przy zbiorach
Następny artykułW Południowym Tyrolu hurtowe ceny jabłek wciąż rosną

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz treść komentarza
Wpisz swoje imię

ZGODA NA PRZETWARZANIE DANYCH OSOBOWYCH *

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.