Dlaczego milenialsi nie kupują kwiatów?

W Stanach Zjednoczonych przeprowadzono badanie rynkowe mające na celu zrozumienie przyczyn braku zainteresowania zakupami kwiatów przez pokolenie milenialsów. Na jego potrzeby w internetowej ankiecie wzięło udział 3000 konsumentów  w wieku 18-40 lat.  Po analizie danych uzyskano następujący obraz problemu.
Największą barierą zakupową dla ¾ konsumentów jest cena kwiatów, przy czym dla mężczyzn jest ona mniej ważna. Poza tym Milenialsi rezygnują z zakupu kwiatów, gdyż mają one stosunkowo krótką żywotność. 14 proc. ankietowanych uważa kupowanie kwiatów za marnotrawstwo, a 12 proc. rezygnuje z zakupu, gdyż nie wie jak o nie dbać. Konsumenci uczestniczący w badaniu deklarowali także, że kwiaty są niewygodnym produktem zakupowym, mają w stosunku do niego obawy związane z jakością, ale także z alergenami z kwiatów.  

RS

Related Posts

None found

Poprzedni artykułGdzie i jak kupujemy?
Następny artykułDo 500 tys. zł na inwestycje na obszarach Natura 2000

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz treść komentarza
Wpisz swoje imię

ZGODA NA PRZETWARZANIE DANYCH OSOBOWYCH *

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.