Niemieccy rolnicy będą płacić za stosowanie pestycydów?

Zbiory ziemniaka w Niemczech
Federalna Agencja Środowiska (UBA) w Niemczech planuje wprowadzenie nowego obciążenia dla rolników. Stosując niektóre środki ochrony roślin, będą musieli wykluczyć 10% swoich gruntów z eksploatacji w celu ochrony różnorodności biologicznej.

Niemieckie Stowarzyszenie Rolników (DBV) krytykuje tę decyzję i uważa, że nowe przepisy nie mają podstawy technicznej i prawnej. Według przewodniczącego DBV Joachima Rükvida wniosek Federalnej Agencji Ochrony Środowiska o zapewnienie 10% powierzchni na ochronę różnorodności biologicznej od 2020 r. nie ma podstawy prawnej w Niemczech ani w UE: „Środki ochrony przyrody i promowania różnorodności biologicznej powinny być przewidziane we wspólnej polityce rolnej.

Przykładem tego są liczne programy rolnośrodowiskowe i programy zagospodarowania przestrzennego. Próba unieszkodliwienia gruntów rolnych pod pretekstem stosowania pestycydów jest bardziej niż prawnie i technicznie wątpliwa i nie jest przewidziana w przepisach fitosanitarnych. Dlatego te wymagania nie mają realnych ram prawnych”.

za: agrobiznes.md

Related Posts

None found

Poprzedni artykułKoppert Polska wprowadza drugą dostawę w tygodniu
Następny artykułARiMR: Pieniądze na zakup maszyn rolniczych

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz treść komentarza
Wpisz swoje imię

ZGODA NA PRZETWARZANIE DANYCH OSOBOWYCH *

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.