Herbicyd do ochrony kukurydzy cukrowej

Spośród siedmiu pokazów – „Pola Klasy S” – zaplanowanych przez firmę Syngenta na ten rok w różnych lokalizacjach w Polsce, pierwszy odbył się 29 maja w Udaninie, w gospodarstwie firmy Polboto Sp. z o.o.
Chociaż adresatami tych pokazów są głównie rolnicy (na polach można bowiem porównywać kolekcje odmian różnych roślin rolniczych, a także systemy kompleksowej ochrony przed chorobami i szkodnikami oraz reakcję roślin na różne dawki makro- i mikroelementów), to wśród zwiedzających nie brakuje także osób zajmujących się dodatkowo warzywnictwem polowym. Zainteresowanie to ujawniało się głównie, gdy prezentowane były systemy ochrony ziemniaków i kukurydzy oraz nawożenia tych roślin.

Lumax 537,5 SE to zawierający terbutylazynę, mezotrion i S-metolachlor herbicyd, który, jak twierdzą przedstawiciele producenta, jest efektywny w zwalczaniu chwastów jednoliściennych (głównie prosowatych) oraz dwuliściennych w uprawie kukurydzy cukrowej i bezpieczny dla tej rośliny uprawnej. Może być aplikowany przedwschodowo i powschodowo (doglebowo i nalistnie) do fazy 3 liści kukurydzy. 
KK

Related Posts

None found

Poprzedni artykułNie zauważymy mniejszych ilości owoców
Następny artykułPrzeciwko rizoktoniozie ziemniaka

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz treść komentarza
Wpisz swoje imię

ZGODA NA PRZETWARZANIE DANYCH OSOBOWYCH *

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.