W innym wydaniu

Joanna Sobczyk
Podczas konferencji prasowej zorganizowanej 24 października w Warszawie przedstawiciele firmy Generiks – producenta preparatów biobójczych, nawozów oraz środków ochrony roślin – przedstawili nową strategię i ofertę dla polskiego rolnictwa. W nadchodzącym sezonie firma ta chce zaoferować polskim sadownikom i rolnikom własne środki ochrony roślin przydatne w ochronie kluczowych upraw sadowniczych i rolniczych.

O strategii rozwoju i nowej ofercie na rok 2014 firmy Generiks poinformował Hubert Kugiel, członek jej zarządu. – W sezonie 2014 planujemy wprowadzić na rynek dwa nowe produkty, generyki*. Będą nimi środki ochrony roślin: Kapłan 80 WG** (substancja aktywna Kaptan) oraz Fastoxin 300 SL** (substancja aktywna MCPA). Obecnie oczekujemy na podpisanie stosownych dokumentów przez MRiRW. Ponadto na następne sezony Generiks przygotowuje 8 kolejnych produktów, a do 2020 roku firma planuje mieć w swojej ofercie 20 produktów w pełnej rejestracji – przekazał H. Kugiel.

Biuro firmy wraz z częścią produkcyjno-magazynową zlokalizowane są w Studziankach k. Piotrkowa Trybunalskiego. Firma dysponuje zapleczem badawczo-rozwojowym opartym o własne laboratorium z możliwością analizy chromatograficznej: gazowej i cieczowej wraz z analizą rozdrobnienia cząstek i trwałością zawiesin. Ponadto posiada własną bazę magazynową o powierzchni ponad 3000 m2 z możliwością wysokiego składowania.

Wszystkie produkty firmy Generiks mają specjalnie zaprojektowane opakowania z logo firmy oraz znakiem holograficznym.

*Generyk to postpatentowy odpowiednik preparatu oryginalnego. Oparty jest o tę samą substancję aktywną, co oryginał. Może jednak zawierać inne substancje pomocnicze (np. wypełniacze, stabilizatory) pod warunkiem, że nie zmieniają one właściwości środka.

**produkty nie zarejestrowane w Polsce, w trakcie rejestracji

MS

Related Posts

None found

Poprzedni artykułPIORiN opublikowała zalecenia dla eksportujących na rynek rosyjski
Następny artykuł60 proc. rolników otrzyma dopłaty do końca grudnia

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz treść komentarza
Wpisz swoje imię

ZGODA NA PRZETWARZANIE DANYCH OSOBOWYCH *

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.