1,2 miliona niemieckich sadzonek truskawek nie wjechało do Rosji

Około 1,2 miliona sadzonek truskawek, które miały zostać wywiezione z Niemiec do Rosji, nie mogło przekroczyć granicy do obwodu lipieckiego. Poinformowała o tym Irina Dotsenko, naukowiec rolny w Berry Fields LLC, na międzynarodowej konferencji "Jagody Rosji 2018".

– Przez dwa lata mogliśmy importować materiał roślinny normalnie, przeprowadzając testy eksperckie i otrzymując certyfikaty kwarantanny, ale w tym roku odmówiono pozwolenia dla 1,2 miliona sadzonek truskawek, chociaż powiedziano nam, że nie znaleziono żadnych organizmów kwarantannowych – powiedziała Irina Dotsenko.

Według niej odrzucono materiał roślinny od wszystkich niemieckich rolników. Berry Fields wzywa agencje rządowe do rozwiązania problemu i zrekompensowania dużych strat. – Nie możemy się rozwijać – mamy obecnie posadzonych 45 hektarów, z tymi 1,2 milionami sadzonek mielibyśmy 72 hektary. Chcemy importować materiał roślinny od wiarygodnego dostawcy – powiedziała Dotsenko.

W odniesieniu do kwestii, czy kupić materiał roślinny od rosyjskich producentów, naukowiec powiedziała, że bardziej opłacalne jest importowanie sadzonek. Główną tego przyczyną są niższe koszty technologii w procesie produkcyjnym. – W Europie koszt produkcji materiału roślinnego jest niższy, ponieważ są tam sprawdzone schematy i procedury produkcji, nowoczesny sprzęt itp. W Rosji dochodzą do tego koszty technologii, nawadniania itp. – dodała Irina Dotsenko.

mp

Źródło: FreshPlaza

Related Posts

None found

Poprzedni artykułWłochy pod śniegiem. Są straty spowodowane niespodziewanym mrozem
Następny artykułNowe rozwiązania w ochronie warzyw pod osłonami

1 KOMENTARZ

  1. HORTH STREAM 2 jest problemem, i tylko tym jedynym. Jak by to było z Polski to byłby problem brud, insekty, dziki , wściekłe krowy itp. Skoro testy przeszły te sadzonki i ta ruska to potwierdziła to tylko o to chodzi. Dziwne podobieństwo: Putin – lenin- Stalin. IN na końcu. Te dwa ostatnie zagłodzili od mnóstwa swojaków.
    Gra w kotka i myszke.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz treść komentarza
Wpisz swoje imię

ZGODA NA PRZETWARZANIE DANYCH OSOBOWYCH *

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.