Konferencja borówkowa w Małej Wsi już 24 stycznia

Owoce jagodowe
Sadownicy zimą nie zasypiają gruszek w popiele, ale co mogą czy powinni plantatorzy borówki? Może z powodu krótkiej tradycji upraw tej jagody nie mamy w języku polskim żadnego idiomu określającego, że jagodziarze również są stale aktywni. W każdym razie: spotykają się. W najbliższym czasie – 24 stycznia w Małej Wsi k. Belska Dużego na konferencji borówkowej organizowanej przez Agrosimex.
Jednodniowe spotkanie zostało przez organizatora zaplanowane tak, by stanowiło przegląd aktualnego stanu wiedzy naukowców, doradców i praktyków branży. Będzie więc mowa o odmianach akceptowanych – czy raczej poszukiwanych – przez rynki hurtowe, przygotowywaniu owoców do długotrwałego przechowywania i obrotu, chorobach i szkodnikach zagrażających plantacjom, odżywianiu krzewów. Będzie również czas na przyglądnięcie się najnowszym przemyśleniom i praktykom holenderskich plantatorów. 
Zainteresowanych nowościami borówkowymi zapraszamy do pałacu w Małej Wsi 24 stycznia o godzinie 11.00. 
Wstęp wolny, szczegóły programu – tutaj.
 
pg

Related Posts

None found

Poprzedni artykułWiększa produkcja gruszek na świecie
Następny artykułNie będziemy w Łodzi ładować jabłek do Chin?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz treść komentarza
Wpisz swoje imię

ZGODA NA PRZETWARZANIE DANYCH OSOBOWYCH *

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.