Kto otrzymał nagrodę Fresh Market Award 2017?

W trakcie konferencji Fresh Market w Ożarowie Mazowieckim, która odbyła się 21 września 2017 r. przyznano nagrodę dla produktu roku. Zwycięstwo przypadło świeżym jagodom Goji z ekologicznej uprawy.
 
Produkt do konkursu zgłosiła firma Dilbar (Poddębie, woj. mazowieckie), zajmująca się sprzedażą hurtową owoców i warzyw oraz przetwórstwem. Wyróżnione owoce, sprzedawane w formie świeżej, to rzadkość na polskim rynku, na którym dostępne są one niemal wyłącznie w formie suszonej. 
Firma Dilbar sprowadza owoce z Mołdawii i oferuje sieciom handlowym owoce w opakowaniach 125 g. Charakterystyczną cechą produktu jest słodki, przyjemny smak – co uzyskano dzięki wyselekcjonowanym odmianom. Chociaż mołdawskie jagody Goji są typowo deserowym produktem, nadal zawierają dużo substancji prozdrowotnych, dlatego należy je spożywać w ograniczonych ilościach – informowali na stoisku konkursowym przedstawiciele firmy. 


Elwira Maciejec odbiera nagrodę Fresh Market Award 2017 z rąk Artura Stasiaka

Jak zapewniają przedstawiciele Dilbar, dostawy z mołdawskich plantacji realizowane są w ciągu 24 godzin od zamówienia. Oprócz świeżych owoców, firma oferuje także przetwory z jagód Goji (soki, konfitury) oraz suszone liście.

Przedstawiciele Dilbor podają, że założyli już w Polsce pierwsze nasadzenia mołdawskich odmian kolcowoju chińskiego, dającego deserowe jagody Goji. 


Opakowania 125 g z owocami słodkich, świeżych jagód Goji

RS

Related Posts

None found

Poprzedni artykułOd 25 września wnioski o pomoc dla przekazujących gospodarstwo
Następny artykułSmaki Regionów w Poznaniu

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz treść komentarza
Wpisz swoje imię

ZGODA NA PRZETWARZANIE DANYCH OSOBOWYCH *

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.