Drugi wolontariat w Ogrodach Polsko-Niemieckich

fot. SdpZ_FWPN
„Ogrody Polsko-Niemieckie” w Warszawie będą trzecim na świecie, łączącym narody projektem ogrodu przyjaźni realizowanym z udziałem Niemiec, który – miejmy nadzieję niebawem – dołączy do grona istniejących już założeń tego typu: Niemiecko-Francuskiego Ogrodu w Saarbrücken (1960) oraz Niemiecko-Amerykańskiego Ogrodu Przyjaźni w Waszyngtonie (1983).
Rewitalizacja Ogrodów Polsko-Niemieckich możliwa jest dzięki zaangażowaniu firm i Darczyńców prywatnych. Strategicznymi partnerami projektu są: Ambasada Niemiec w Warszawie, Miasto Stołeczne Warszawa, Fundacja Współpracy Polsko-Niemieckiej oraz Polsko-Niemiecka Izba Przemysłowo-Handlowa. 
Chcielibyśmy zaprosić Państwa do skorzystania z szansy, jaką daje wolontariat – spotkania i rozmowy na żywo na miejscu z autorami projektu, naszymi sponsorami i partnerami. Chętnych do spotkania i prac zapraszamy w sobotę 16 września od godz. 14:00 do Ogrodów Polsko-Niemieckich – róg Al. Zielenieckiej i Al. Wedla.
Poprzedni wolontariat przyciągnął około 30 uczestników. Pod fachowym okiem autorki projektu rewitalizacji Izabeli Małachowskiej-Coqui z berlińskiego biura Coqui Małachowska Coqui uczestnicy wykonali drobne cięcia pielęgnacyjne, grabili trawniki i malowali paliki przy pierwszych nowych drzewach.

za: ogrody-polsko-niemieckie.pl 

 

Related Posts

None found

Poprzedni artykułPassarola capsicicola sprawcą nowej choroby papryki
Następny artykułIV edycja Kongresu Bezpieczeństwa Żywności

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz treść komentarza
Wpisz swoje imię

ZGODA NA PRZETWARZANIE DANYCH OSOBOWYCH *

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.